Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchideával most mi van?

Orchideával most mi van?

Figyelt kérdés
Van egy lepkeorchideám.Még tavaly ősszel kaptam.Azóta nem virágzott csak az egyik virágszála elszáradt azt le is vágtam.A másikon meg rügyek vannak, de nem akar bimbózni és virágot fejleszteni.Pár napja meg új levelet kezdett el hozni.Átlátszó cserépben van, valamilyen fakéregben szerintem.Heti egyszer locsolom.Kéthetente tápozom vagy két hónapja.Heti párszor megspriccelem kicsit vízzel.Keleti ablakban van jelenleg.Egy hónapja van ott.
2011. ápr. 5. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, nem tudta eldönteni, hogy virágot hozzon vagy levelet :-)

Várj még, jól gondozod.


(Én nem locsolni szoktam, hanem hetente, vagy ahogy szárad, vízbe állítom fél órára. Utána kifolyatom a vizet és visszamegy az ablakba.)

2011. ápr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki határozatlan jellem :D Na én is csináltam már így is a locsolást mint ahogy Te szoktad.Az még a gondom amúgy, hogy 1 nap alatt csontszárazra szárad a cserép tetején a gyökere.A cserépben lévők szép élénk zöldek.Pedig azokat is megszoktam spriccelni, nem csak a levelelét meg a szárat, de nem sokat ér.Már tettem a cserép alá tálat abba kavicsot és arra a cserepet, hogy párologjon a víz.
2011. ápr. 5. 23:02
 3/5 e-ditta ***** válasza:

Az normális, hogy a cserép tetején levö gyökerek szárazok - ezekkel vesz fel levegöt, a cserépben lévökkel meg vizet.

A cserepes orchideát akkor kell leáztatni, amikor a cserépben lévö gyökerek is kezdik elveszteni a zöld szint.

A párásabb környezet jó ötlet, a tápoldatozással vigyázz, mert egyrészt a túl sok árt, másrészt van növesztö és virágoztató fajta, az összetételtöl függöen. A legjobb, ha szaküzletben veszel direkt virágoztatósat (vagy ha nincs lehetöséged, akkor a piros szinüek általában azok, a zöld csak levélnövesztö)

2011. ápr. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Helló! Mindent jól csinálsz, de várj türelmesen. Az én orchideám is ősz óta "stagnált, de miután átültettem dirrect orchidea földbe, és eggyel nagyobb átlátszó cserépbe, kb.3 hét után virágszár indult növekedésnek. Ezt onnan tudom, hogy kis virágrügy van a végén. Szerintem, próbáld meg, és ültesd át, esetleg táprudat tegyél bele, de az oldat is jó, amit használsz. És légy türelmes, én is már majdnem feladtam!
2011. ápr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó tudni, hogy azoknak a gyökereknek amik felül vannak, nem kell zöldnek lenniük.

A tápoldattól indult el szerintem a levél növesztése.

Remélem hoz egyszer virágot:)

Köszi mindenkinek a válaszokat.

2011. ápr. 6. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!