Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fel lehet még éleszteni egy...

Fel lehet még éleszteni egy piszkebokrot, ami minimum 10éve nem volt metszve?

Figyelt kérdés

Illetve, él, most is szép zöld, viszont termés már nem szokott rajta lenni. Nem szerettük, nem törődtünk vele.

Azt gondoltam, hogy idén kivágom gyökerestől, hisz minek...

De most mégis elgondolkodtam, hogy lehet megenném, ha teremne...

Van erre esély? És ha igen, hogy kell metszeni?


2011. ápr. 6. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Metszd vissza teljesen, az idén nem, de jövőre biztos teremni fog. Én egyszer egy körtefát metszettem vissza, mindenki azt mondta, no vége. Soha akkora körtéket nem termett, mint abbanb az évben. Mára már az egyik legszebb fám. Én mindent visszametszek időnként. Megfiatalodnak tőle.
2011. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell teljesen visszavágni! Van egy nagyon jó könyvem az ilyen bokrok fiatalító metszésérő, bár itt lenne, most és be tudnám szkennelni...

A lényeg, hogy mindig gömb alakúra vágd a bokrot, és szellős legyen.

Az egyenes ágakat hagyd meg rajta, kb 4-5 ágat úgy, hogy szépen arányosan legyenek elosztva. A többit tőből vágd ki. A megmaradt ágaknak a hosszából vágj, úgy hogy gömb alakot kapj!

2011. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagy esély van rá hogy hozni fog neked termést.

Meg kell metszeni ahogyan az előttem szólók is mondták és te is.

Nem tudom hogy idén fog e teremni de jövőre biztosan,nem muszáj teljesen visszametszeni,elég ha úgy metszed meg hogy a nagyobb ágak maradjanak csak és gömb forma félét hozz létre,de ez nem kötelező.

Sok sikert és szép napot.

2011. ápr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, és ha enni nem is szeretitek kiváló mártás vagy leves készíthető belőle!

(második voltam)

2011. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hell-ikon ***** válasza:
2011. ápr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!