Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért mennek tönkre a virágaim...

Miért mennek tönkre a virágaim? (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Vásároltam pár cserepes virágot a szobámba, pár napig szépek is voltak. Úgy öntöztem ahogy kell, amely fény igényes azt olyan helyre tettem, amelyik a sötétet szereti, azt sötétebb helyre tettem. Gyakran szellőztetek a szobámban. (mivel tetőtér, itt melegebb van, és nemolyan friss a levegő) Hiába mindez a virágaim egytől egyik tönkrementek. Az egyik megtetvesedett és ilyen zöld kukacok mászkáltak rajta, a másik meg nekikezdett hervadni, pedig rendesen locsoltam, de túllocsolni sem lehet. A harmadik meg csak megcsunyult. Nemértem miért de valamiért az emeleten virág nemmarad meg. Volt egy egyszerű páfrány-pálma szerűségem is de kidöglött azis. Normális ez??
2011. ápr. 14. 06:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túl igényes növényeket vettél. Nem minden növény bír minden környezetet.


A sötétbe való növényeket is nyugodtan teheted viszonylag világos helyre egyébként, mert nem a sötétet szeretik, hanem azt is elviselik, ha nincs jobb.


Általában az ilyen szobanövények annyi tápanyaggal vannak ellátva, ami épp arra elegendő, hogy átvészeljék a boltban eltöltött időt, amint megveszed, célszerű őket nagyobb cserépbe, jó minőségű virágföldbe átültetni.


Ha nagyáruházban vásároltad a virágokat, az is lehet az oka, hogy túl sokáig voltak fényszegény környezetben, és bár még zöldek voltak, valójában már nem éltek.


A tetőtérben pedig a hőingadozás is nagyon nagy lehet, mert amikor nappal oda süt a nap, lehet nagyon meleg van a növényeidnek, később pedig hirtelen kihűl a szoba.

Ez ellen nem tudsz mit tenni, csak igazán igénytelen növényeket vegyél, mint pl. Sanseveria, Zamioculcas, Chamaedorea...

2011. ápr. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy MILYEN virágokról van szó. (Fényképpel)

Ugyanis sok olyan cserepes növény van, ami a fütött lakást nem birja, ezen kivül a legtöbbre irt ápolási tanácsok sem jók.

Ahhoz, hogy lehessen ajánlani megfelelö növényeket, tudni kellene, hogy merre néznek az ablakok (égtáj), milyen meleg van a lakásban általában, mennyire száraz a levegö, szellöztetéskor van-e huzat, stb.

2011. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!