Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tündérrózsa ültetése?

Tündérrózsa ültetése?

Figyelt kérdés
A napokban rendeltem egy Tündérrózsát (Nymphaea Fabiola), 30-70 cm víztakarást ajánlanak, ezen kb 65 lett, viszont a levelei még csak a vízben lebegnek, kell még vagy 10 centi neki, hogy a felszínre érjenek. Ez nem gond, hogy teljes víztakarásban vannak a levelek, meg fog nyúlni a szára ugye?
2011. ápr. 15. 12:24
 1/2 anonim válasza:

Ne aggódj, a levelei hamar fel fognak érni a vízszintig. Az én tavamban a tavirózsámnak sem jöttek fel a levelei és még a vízszint is nőni fog, ha esik az eső, szóval egy darabig biztos nem fogja belepni a vizet -> csupa alga lesz a víz. De amint beterítette levelekkel, szépen letisztul.

Úgy tedd a vízbe, hogy a gyökerére köss egy műanyag kötéllel egy nagy követ, hogy lehúzza a tó aljára. Következő évben fel fogja dobni a gyökeret a víz, akkor újra tegyél rá egy nagy követ. De később már nem kell, mert a tó alján lesz elég iszap, hogy megkapaszkodjon benne.

2011. ápr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát, ültetőkosárba raktam olyan 15-20 literesbe, sztem abban elég helye lesz fejlődni. Őszi építésű a tó, úgyhogy még nagyon kevés iszap van/lesz az alján, főleg hogy csak egy diófa van a közelében, de azok leveleit mindig lehalászom, nehogy baja legyen a halaknak/növényeknek a kioldódó juglintól. Az algavirágzásom már szerencsére abbamaradt, egy hete már szép tiszta a víz, nem zöld meg zavaros. A lényeg hogy akkor nem lesz baja a tündérrózsának a víz alatt. Köszi!
2011. ápr. 16. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!