Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol tudok venni olyan kerti...

Hol tudok venni olyan kerti virágokat amik egész nyáron virágzanak?

Figyelt kérdés
Most lettem kerttulajdonos és nem ismerem a virágokat.
2009. márc. 3. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában az egynyári virágok virítanak sokáig, ezeket be lehet szerezni piacokon, bevásárló központokban és természetesen kertészetekben. De lehe magról is ültetni, a fent említett helyeken szintén kaphatóak.

De legtöbb kertben általában úgy oldják meg, hoyg amikor az egyik elvirít, akkor kezd a másik nyilni, így mindíg van virág a kertben. Ha beírod a gugliba, hogy pl: virágzás június-julius, vagy hasonlókat, akkor szépen össze lehet állítani, hogy egész nyáron legyen virág a kertben. Igazából ez a jó a kertézkedésben, hogy ezeket megtervezed, összeállítod, szóval hajrá!

2009. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem vagy jártas benne akkor először magot vegyél. Egy csomag csak 30-40 Ft így vehetsz egy csomót ha nem tetszenek nem nagy pénzkidobás ezek többnyire egynyáriak. Mezőgazdasági boltban, Obiban, Bricostoreban , Tescoban bárhol kapni. Ha komolyabb pénzt is rá tudsz áldozni akkor keress egy kertészetet Oázis vagy bármi ami a lakóhelyed környékén van de jó a piac is és még segítenek is hogyan gondozd!
2009. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nem mindegy milyen virágra vágysz. vagy egyáltalán virágra vagy zöldre.

Ültethetsz tujákat is, füvesíthtesz rengeteg dolog lehet.

Most a divat ha nincs konyhakert akkor van egy füves rész fák tuják és itt ott virágos.

Most tavasszal hagymárol jönnek elö a hóvirág, krókuszok. aztán majd késöbb a nárcisz, jácint, tulipán. ezek mind hagymások. ezzel az a teendö hogy összel elásod tavasszal elvirágzás után kiszeded. Vagy ha bent hagyod sem baj csak lehet kirágják a földben élö egerek, puckok.

aztán a pünkösdi rózsa virágzik és aztán ezer millió.

ja még egyet szoktak ilyenkkor tavasszal. az árvácskát. ezt érdemes összel elültetni és ha nincs nagyon minusz sokáig akkor tavasszal kihajt viszont nyáron felmagzik.

rengeteg egynyári van . akkor rószatövet is ültethetsz. és öszre a krizanténum. igazábol ahogy írták elöttem egy megtervezett kert egész évben hozza a virágot.


amit tennék a helyedben, vennék pár kertervezö, kerti virágok könyvet amiben rengeteg hasznos tanács le van írva. ezeket olvasgatnám, és megtervezném hogy is szeretném.


nekem csak nagy balkonom van de körbe ládák vannak amikbe magasra növö díszfüvet fogok ültetni. lógo ládákba meg majd valami egynyárit.

2009. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!