Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szerelemvirág (Agapanthus)...

A szerelemvirág (Agapanthus) és a csíkos csokros inda megtűrik egymást egy cserépben?

Figyelt kérdés
Főleg a csokros inda "gumós" gyökérzetére miatt.
2011. ápr. 19. 18:27
 1/6 A kérdező kommentje:
*gyökérzete
2011. ápr. 19. 18:31
 2/6 anonim ***** válasza:
mekkora cserépben?
2011. ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyáron minden további nélkül elvannak, de egyrészt nagy cserepet igényelnek, másrészt az Agapanthus télen nyugalmat igényel majdnem szárazon és hodegben, és azt a Cholophyxtum nem túl jól viseli.
2011. ápr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nagy cserépben vannak ahhoz képest, hogy mekkorák. Teleltetni meg tudom, hogy úgy kéne a szerelemvirágot, de sajnos csak olyan helyen van hűvös, ahol nincs ablak. Szóval inkább legyen neki kicsit melege, mert a természetes fény fontosabb számára. Azért kösz, hogy leírtad!

2011. ápr. 20. 20:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Télen sokkal fontosabb neki a hüvös teleltetés, ha melegben van, akkor rosszul vagy egyáltalán nem virágzik a következö évben. A teleltetés alatt nem kell neki csak egész kevés fény, ha nincs melege. (Nekem már 20 éve egy elég sötét lépcsöházban van télen, de 10 fok körül, és nyáron szépen szokott virágozni.
2011. ápr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De ahol te tartod ott legalább egy kicsi fény van. Ahol én hűvösben tudnám tartani ott semmi természetes fény nincs, csak mesterséges. NINCS ABLAK, egy se azon a részen! Ennél fogva egy csepp természetes fény nincs, az pedig minden növénynek létszükséglet a fotoszintézishez. Virágozni pedig még úgysem virágozna, mert ahhoz még kicsi, fiatal a növény.
2011. ápr. 26. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!