Kezdőoldal » Otthon » Kert » A virágládába ültettem fekete...

A virágládába ültettem fekete földbe növényeket. De a fekete föld mindig kirepedezik. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem ez akkor van, ha a növény még nem érte át a gyökereivel és ahol nincs gyökér, ott csak áthalad a vír de nem tartja meg semmi és összeesik. Várni kell egy kicsit, de amikor ülteted, jól meg kell nyomkodni, meg tömöríteni és akkor nem lesz annyira vészes.
2011. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez a nyomkodás a magvas ültetésre is érvényes?
2011. ápr. 22. 16:07
 3/3 hell-ikon ***** válasza:

Ha fekete föld=bolti virágföld, akkor ahhoz általában érdemes egy kis homokot v. perlitet keverni, főleg ha magvetéshez kell.


Ez lazán fogja tartani a földet, nem esik, tömörödik össze mikor kiszárad és nem cserepesedik annyira plusz a nedvességet is jobban tartja (főleg ha a perlitet választod).


Ja igen, magvetéshez ne nagyon tömörítsd túl a talajt, az alsó réteget max. finoman, tenyérrel nyomkodd egy kicsit le, de ne legyen kimondottam kemény, különben elég nehezen fog a magonc gyökeresedni.

2011. ápr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!