Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell gondozni a cserepe...

Hogyan kell gondozni a cserepes krókuszt?

Figyelt kérdés
Öntözés, fény?
2009. márc. 6. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
krókusz? az micsoda?
2009. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A krókusz tavaszi hagymás növény, a fejlődési szakaszban amikor levelet, virágot hoz locsold heti két alkalommal, ha lehet a cserép alátétjébe öntsd a vizet. Mikor elvirágzik és elszárad, akkor van a pihenési időszaka, nem kell locsolni. Sőt kiveheted a földből és a hagymát kora télen ültesd el újból a cserépbe. Akkor ismét heti két alkalommal lehet locsolni.Fényigénye szintén a fejlődés, virágzás időszakában nagyobb. Ideális hely számára az ablakpárkány, vagy az ablakközeli hely. Pihenő időszakában nincs szüksége fényre.Remélem sikeres lesz a krókusznevelésed
2009. márc. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fényből minél több, elvégre alapból ez kerti virág. Én mindig kiültetem a kertbe, miután elvirágzott, így a következő tavasszal már ott nyílik, és szépen elszaporodik. Szerintem ha teheted, te is ültesd ki a szabadba.
2009. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Azt még hagy tegyem hozzá hogy a pihenési időszakban azaz télen kell hogy érje hideghatás hogy virágozzon tavasszal. Hideghatás = minimum 1-2 hétig 2-3 fokos hidegen legyen sok sikert
2009. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Levander válasza:

Sziasztok!


Köszönöm, hogy már feltettétek ezt a kérdést és adtatok is rá válaszokat. Nekem is van egy krókuszom, amit eredetileg csak a három hónapos gyakorlatom idejére ültettem bele egy sörös pohárba (nem volt kéznél cserép) és hát gyönyörű szép volt... A levirágzás után levágtam és sötétbe tettem. Most elővettem és azt láttam, hogy a föld, amit a kertből szedtem hozzá, olyan kemény, mint a beton... Szóval nagy nehezen kiszedtem a földből a hagymákat és a rajtuk lévő láthatóan száradt gyökérszerűségeket eldobtam és azt láttam, hogy ahol a növény kihajt, szép friss hajtások vannak. Most úgy döntöttem, megpróbálom gyökereztetni őket és amint ez megtörtént, elültetni őket földbe... A kérdéseim ezekkel kapcsolatosak.

1. Rosszul tettem, hogy leszedtem a gyökereket?

2. Rossz ötlet most gyökereztetni őket vizes szalvétán?


Válaszaitokat megköszönném. :)

2010. nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sziasztok! És mi van ha tavasszal száradnak el a virágai,pedig az ablakban van,ahol rengeteg fényt kap?!
2011. márc. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Levander válasza:

Talán kevés vizet adtál neki?


Amúgy neked kivirágoztak, de télen a panel lakás adta korlátok miatt nem tudtam kitenni a szabadba, így csak a levelei nőttek meg, de azok meg olyan nagyok lettek, hogy lekonyult az egész... Hát sajnos, ez csúnyán kerti virág. :(

2011. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!