Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell gondozni a cserepe...

Hogyan kell gondozni a cserepes chili paprikát?

Figyelt kérdés

Auchan-ban vettünk egy cserepes chili paprikát..Amikor már piros rajta a paprika akkor már le kell róla vágni vagy elég akkor amikor majd szükségünk lesz rá?

Kb. mennyi ideig hoz új paprikákat majd?


Köszönöm


2011. aug. 17. 15:47
 1/7 hell-ikon ***** válasza:

Nyugi, ez garantáltan nem lesz olyan csípős, mint rendes chili-k általában. Nekem is van egy lilából pirosra érő díszchilim aminek borsra emlékeztető, enyhén csípős íze van.


Ha leszeded az éretteket, akkor még idén november végéig lesz ideje egy újabb adag termésnek beérni. De ha nem akarod, akkor elég akkor leszedni, mikor már megszáradtak a jelenlegi termések a növényen. Ez esetben újabb virágzásra és termésre már ne nagyon számíts idén.


Gondozni, mint a rendes paprikát: sok víz és nap.

2011. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Levágtunk belőle egy darabot ami már piros volt...hát ez bizony erős mint a polok :D De szerencsére így szeretjük:)
2011. aug. 17. 19:59
 3/7 A kérdező kommentje:
*pokol :)
2011. aug. 17. 20:00
 4/7 hell-ikon ***** válasza:

Akkor mázlid van. :)


Nekem még nem sikerült pokolian erős cserepes chilibe belefutnom üzletben.

Amiket eddig szerencsém volt kóstolni, azok mondjuk a cserko fajtájú cseresznyepaprikát még csak meg sem közelítették, a hétköznapi hegyes erősét már-már majdnem, de mégsem. :)

2011. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is baromi erős. Nem a lila fajta, hanem sárgából piros lesz. Viszont meglepődtem, hogy az enyém a setétet jobban szereti, kint a napon egészen elsatnyult, behoztam egy sötét sarokba (csak lámpafény van), és teljesen kizöldült és kivirágzott. Vizet csak kb 3-4 naponta adok neki. Engem viszont az érdekel, hogy nem kell-e róla levágni ezt-azt. Például a paprikákat ha leszedem, nem kell-e azt a szárat kicsit visszább vágni, vagy ilyesmi. Mert nem nagyon értek a növényekhez.
2011. okt. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos a miénk azóta már kipusztult.Bár így is megérte.200 Ft-t azért jó sok paprikát hajtott.

Ha 3-4 napont öntözöd akkor lehet hogy nálunk az volt a baj hogy minden nap adtunk neki vizet:)

2011. okt. 13. 11:22
 7/7 hell-ikon ***** válasza:

Nagy melegben a napi öntözés önmagában nem lett volna sok, de lehet, hogy túl sokat adtál neki naponta és az is rátehetett egy lapáttal, hogy esetleg rosszul időzítetted az öntözést... de ezek csak tippek, így látatlanban nem tudok biztosat mondani.


A másik válaszoló gondjára is tippelni tudok csak... előfordulhat, hogy ahonnan vetted, ott sem kapott túl sok fényt (nem tudom milyen üzletből v. kertészetből vetted) s hirtelen kerülhetett napra, minden átmenet és fokozatosság nélkül. Talán ez lehetett az oka a satnyulásnak kint. (Normál esetben a paprika nem tolerálja a kevés fényt hosszú távon). Ha sikerül átteleltetned jövőre szoktasd fokozatosan a naphoz. (Bár a ha fagyok elmúltával kint tartod tavasszal (persze szoktatva a kinti "mostohább" körülményekhez), akkor nem lesz gond).


Télen nagyon kevés öntözést igényel, erre figyeljetek oda. Az sem baj ha a levele lehullik (tudok példáról, amikoris fűtött szobában egy sarokban teljesen szárazon teleltettek át chilit. Minden levelét eldobálta, de tavasszal kihajtott.)

2011. okt. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!