Kezdőoldal » Otthon » Kert » SOS! Aloeverám bajban van?

SOS! Aloeverám bajban van?

Figyelt kérdés
Már pár hete gyanús nekem a virágom, de most úgy döntöttem, kiveszem a cserépből, és a gyökerét is megvizsgálom. A szárán elkezdtek elszáradni a húsos levelei, és megnyomogadtam a szárát. be tudtam nyomni símán, pedig aznnak töménynek kellene lennie, mégis üregesnek éreztem. Kivettem a cserépből, és látom, hogy leszakadtak a gyökerei, büdös, rohadt szagú volt a föld, és gyökereiről kezdett levélni a felső réteg, mint a fa kéreg, úgy. Most mit csináljak vele? Először is tudom, hogy ki kell cserélni a földet alatta, az meg lesz, van jó virágföldem. de nem kéne valahogy levágni, eltávolítani azt az üreges részt? Valaki járt már így? Leghamarabb hétfőn tudok virágost megkérdezni. Attól tartok, túl locsoltam, pedig már 2 éve megvan, és eddig semmi baja nem volt. Nem változtattam meg egy éve a helyét, nem forgattam, hőmérséklet nem változott körülötte, többi virágomnak semmi baja. Nagyon szeretme a virágokat, ezt születésnapomra kaptam a páromtól, remélem meg tudom menteni.
2011. ápr. 29. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
én is így jrtam kb 2 évre rá de nekem elpusztult.hiába ültettem át.ezek a gondok voltak nekem os
2011. ápr. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ajjaj, és símán megpróbáltad átültetni, vagy eltávolítottad a "beteg", "sérült" részt, és úgy ültetted át?

Mert én csak eltávolítottam a sérült részt, most majd megpróbálom gyökereztetni.

2011. ápr. 29. 16:10
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem már mindegy volt hogy átakarom e ültetni mivel a törzse rohadt el

azt leszedtem,virágföldbe raktam és nem lett belőle semmi sem:(a te növényeddel mi a helyzet??

2011. máj. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!