Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan gondozzam az orhideat?

Hogyan gondozzam az orhideat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 19:21
 1/3 Darcy01 ***** válasza:
Ha pillangóorchideád van akkor tedd fényes helyre, de a tűző nap ne érje, öntözd hetente egyszer, arra ügyelj, hogy soha ne álljon alatta a víz. Elvileg havonta egyszer kéne tápoldatozni, de ezt én még sosem csináltam és nagyon szépen virágoznak az orchideáim.
2011. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megfelelő táptalaj kell neki, aztán lehet venni tápoldatot, amit vízzel kell keverni és a növényt permetezni kell. Nem szabad locsolni, mert az orchidea őserdei növény, és csak a nedves, páradús levegőt szereti. Nekünk is van, és egy permetező flakonnal szoktam a levelét megpermetezni. Már új hajtást is növesztett, mert a virágja már elszáradt.
2011. szept. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

12 darab folyamatosan nyíló orhideám van.

Soha nem permeteztem. Ahogy az első írta heti 1x annyi víz amennyit hamar felszívnak a faháncsok, amik a "cserépben" vannak. Átlátszó tartóban kell hagyni amiben vetted, és egy szélesebb kaspóba tenni. Lehetőleg ablakba de ne tűző napra. Ha van eső vizem szoktam azt is adni, és lehet kapni kifejezetten orhidea tápot. Itt az interneten is tudsz róla olvasni ha beírod a keresőbe.

2011. szept. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!