Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi történik a növénnyel...

Mi történik a növénnyel akkor, ha nyári melegben hideg vízzel meglocsoljuk?

Figyelt kérdés
Úgy tudom kiég. De ez mit jelent? Pontosan mi történik vele? És meleg vízzel szabad ilyenkor öntözni?
2011. máj. 3. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Elhervad,tönkre megy. Legjobb kora reggel locsolni,vagy késő este,állott vízzel.
2011. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kérdésem az lenne, hogy biológiailag mi zajlik le benne. Azt én is tudom, hogy nem éli túl.
2011. máj. 4. 00:30
 3/6 anonim ***** válasza:
A vízcseppek, ugyanúgy, mint az embereknél a strandon afféle nagyítóként koncentrálják a napfényt és és ettől szó szerint ég a levele a növénynek.
2011. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A nagyon hideg víztől ún. sokkot kaphat.
2011. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

évek óta a kútból szivatyúzok és úgy locsolok,még eddig nem vol baja semilyen növénynek,paradicsom ,saláta,paprika,zeller,hagyma,szamóca,és a gyümölcsfák.

Élet tanilag ojasmi lehet,mint amikor a szaunábol a hideg vízbe ugrassz,vagy bírja a szived ,vagy nem,ha a növény elég erős nem lehet baja.

2011. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam sokkos hatás éri a növényeket. Kora reggel abból a szempontból jobb öntözni, hogy később a Nap sugarai leszárítják a levelekről az esetleges vízcseppeket, így kisebb az esély a gombafertőzésre. Az este órákban történő öntözést jobban tudja hasznosítani, hisz a napfény hiánya miatt tovább marad a talajban nedvesség, van ideje éjszaka felvenni a vizet, de a gombák szaporodását is elősegítjük vele. Lehet este is, de csakis úgy, hogy a Nap már ne égesse a növényt, viszont még legyen ideje sötétedés előtt felszáradni. Ha azonban a hideg vizes öntözés megtörténne a növény alsó levele megsárgul és lehullik.Langyos esővízzel a leghasznosabb, körülbelül a talaj hőmérsékletével egyezzen a víz hőmérséklete és akkor nem lesz gond. (Ez olyan mintha nyáron beleugranánk felmelegedve egy 17-18 fokos vízbe) A lényeg, hogy a gyökérzónát elérje a víz, ne csak a felszín tetejét áztassuk meg.
2011. máj. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!