Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valami túr a veteményesemben,...

Valami túr a veteményesemben, de szerintem nem vakond. Mi lehet és hogy kellene megszabadulni tőlük?

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon sok járatot készítenek,nem túl mélyen,mert látszik is,hogy merre vezet.Teli van kb 3 cm átmérőjű lyukakkal meg járatokkal az egész kert,de olyan vakondtúrás-szerű kiemelkedés csak egy-két helyen van.Többen mondták,hogy földikutya,de látni ők sem láttak még ilyent.(Utaénanéztem a neten,a földikutya dél-dunántúlon,ahol a kertem van,állítólag nem is fordul elő,és ha az lenne,védett állat lenne.)Hogyan kellene kitessékelni őket a kertből?Mérgezni nem szetretnék,az ultrahangod vakondriasztót meg nem bánják,úgy tűnik.
2011. máj. 13. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
nálunk a békák csináltak ilyet
2011. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Lótetű. Elég kis aljas jószág, nálunk is sok kért csinál, mert kirágja a növények gyökereit. Védekezni úgy lehet, hogy ahol vége van a járatoknak, átforgatjátok a földet, és ha megtaláljátok, széttapossátok, a kicsikkel együtt. Így a fészkeket is megtaláljátok, így tudjátok a számukat csökkentetni. Gazdaboltokban lehet rá írtószert kapni, csak elég sok kell belőle és macerás. Mi tavaly kipróbáltuk, ott nincs is túrás, de amúgy sok helyen igen. Úgy keress rá google-ban, lótetű, lótücsök. Sokat lehet róla olvasni.
2011. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!