Kezdőoldal » Otthon » Kert » Seítsetek! Az orchideám nem...

Seítsetek! Az orchideám nem akar virágozni?

Figyelt kérdés
Az orchideám ebben az évben nem akar virágozni. Pedig átültettem még tavaly. De most olyan, mintha bimbózna, de szétpattan a bimbó. Ennek mi lehet az oka? Nem kapna elég fényt? Nemrég kaptam egy ujat is, de azzal az történt, hogy miután hazahoztuk, rá egy pár nap múlva lehullott a gyönyörű virágja, és a bimbója is lesett egymás után, holott a virágboltban azt mondták, hogy egy fél évig virágozni fog. Mi történhetett vele? Ablakban sajnos nem tudom tartani, mert nincsen ablakpárkányunk. :( Szerintetek mit csinálok rosszul? Olyan türelmetlen vagyok, hogy nem akar kinyílni. :( Irigylem mikor megyek az utcán, nézem az ablakban bimbózó orchideákat. :( Kérlek segítsetek virágszakértők! Köszönöm!
2011. máj. 23. 21:29
 1/8 anonim válasza:
0%
Blablablabla...művirág!
2011. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet olyan löttyöt kapni, ami az orchideák virágzását segíti elő. Nagyon jót szer, az enyém azóta egyfolytában nyílik!
2011. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Száraz a levegő , párásítani kell... Meg az orchiknak ált. kell pár hónap hűvösebb (17-19 fokos ) időszak virágzásindításhoz .
2011. máj. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy nem kell vele semmi extrát csinálni, elvirágzás után két szemre visszacsípni, és várni, várni :)
2011. máj. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 LN09 ***** válasza:
Az én orchideám sem virágzik. Csak nőtt egy szára és bimbók vannak rajta...
2011. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem az orhiedáim a mosogató fölé vannak téve, az ablakba. Ott fényt is kapnak, vizet és párás levegőt is. Tele vannak virággal. Mikor elvirágzott picit visszacsíptem a szárát és vártam. Ott elég párás a levegő neki. Van külön orhidea virágföld amibe át szokták ültetni, mondjuk én nem ültettem át még az enyémet.
2011. máj. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem van több is, és nem virágzik mind minden évben. Amúgy a helyváltoztatástól is leeshetnek a virágok és a bimbók, vagy lehet, hogy huzatot kapott, amikor elhoztátok a boltból. Nem kell hogy süsse a nap, csak valami világos helyre tedd, tápoldatozd, néha permetezd.
2011. máj. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is van orchideám és tedd azt h hetente 1-szer locsold ablakba tedd vagy olyan helyre ahol fényt kap és ha nem teszed kaspóba hanem valami átlátszó dobozba akkor a gyökere is fényt kap és csodaszèp lesz.
2012. nov. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!