Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől lehet a karalábé levelei...

Mitől lehet a karalábé levelein sok, különbözö méretű luk? Levéltetű? A mellete lévő veteményen miért nincs? Milyen vegyszer nélküli megoldást tudtok javasolni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A levéltetű nem "harap", csak a növény nedvét szívogatja. Ez az állat a leírás alapján nagy valószínűséggel a káposztalepke lárvája lehet.


[link]

2009. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen a káposzta lepke hernyója is lehet. Ha megnézed a levél fonákját lehet valamelyiken meg is találod a tettest.

De előfordul hogy madarak is kicsipedik, (veréb rigó).

2009. máj. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem csupaszcsiga csinálta ugyanezt, és én sem tudom, hogy lehetne vegyszer nélkül megoldani. Annyit tanácsoltak nekem, hogy ha meglátok egyet, szórjak rá konyhasót, mert attól szétfolyik és megdöglik. Csakhogy az meg nem tesz jót a földnek, ha jól tudom. Na meg annyi volt belőlük, hogy álló nap sózhatnám őket... :-)
2009. máj. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hanyga is tehette, nekem azok rágták le
2009. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Keresd ki a Googlen a biokertészet címszot, biztos talaálsz megfelello tanácsot.
2009. máj. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!