Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért szárad a füvem? Tavaly...

Miért szárad a füvem? Tavaly tavasszal ültettem sok eső volt, locsolni sem kellett. Szép dús lett, viszont most olyan meleg és szárazság van, h kezd elszáradni. A tápanyaghiánytól vagy a vízhiánytól van? Vannak foltok benne, ahol viszont nagyon nő.

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem mindkettő.nem is adtál neki soha műtrágyát vagy valamit??
2011. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem. Locsolni sem tudom, mert nincs fúrott kutam.
2011. jún. 1. 11:47
 3/8 anonim ***** válasza:
az a helyzet ha meg is szórod valamivel kéne egy kis eső vagy csapvíz (kár hogy olyan k..va drága) ami bemossa meg hogy ne égjen ki,de szerintem ha nem is öntözöd minden nap érdemes 1-2 alkalmat rászánni mert ha meg kiszárad akkor oda a munka.vagy megnézed mikor fog szakadni az eső. nagy terület?? nem éri meg kutat fúratni??
2011. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
200 m2 kb.
2011. jún. 1. 12:13
 5/8 anonim ***** válasza:
marad a víz.de ha egyszer beszóród akkor aztán kell öntözni mert megindul de víz nélkül ugye....szerintem megéri hogy 1-2nap beöntöd amikor nagy melegek vannak .gondolom ki is akartok menni a fűre az meg úgy jó,ha nem száraz.
2011. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hell-ikon ***** válasza:

Nekem ez alapján úgy tűnik, hogy hirtelen túl rövidre nyírhattad...

Akkor szokott ilyesmi előfordulni, hogy elkezd kiégni, elszáradni amikor egy esős időszak után hirtelen nagyot nő és ezzel a lendülettel túl rövidre nyírják, utána meg jön rá a napos meleg és már szárad is ki.

2011. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A pázsit gondozása összetett feladat,és sok odafigyelést igényel tisztában kell lenni azzal hogy milyen fűmagkeverékekből áll,és annak megfelelően kell gondozni.Mindenesetre öntözni 2 naponta kell hogy mélyre gyökeresedjen,műtrágyázni 2-3 havonta kell ez függ a talaj típusától,mert pl.homokos talajon gyorsabban lemosódik a tápanyag.Nyírni hetente kell,még akkor is ha csak 1-2 cm-t nőtt.És ne felejtkezzünk meg a tavaszi gyepszellőztetésről sem,ami szintén elengedhetetlenül fontos.És soha ne nyírd a füvet 3 cm-nél rövidebbre,mert különben tönkremegy,ugyanis a fü a levélnyélben tárolja a tápanyagot.Ha van még kérdésed írj privit.
2011. jún. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
évente egyszer szórd be pétisóval és 2 naponta locsold nyáron csak sötétedés után vagy kora reggel
2011. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!