Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az amarilisztem napfénymentes,...

Az amarilisztem napfénymentes, de meleg helyen van, ez baj?

Figyelt kérdés
Én itt napról napra csodálom, milyen gyorsan nő a kicsike (most 46 cm magas) kb 20-25 fokos szobában tartom,a szomszédasszony meg leszólta,hogy ez ugy néz ki mintha pincébe nőtt volna (mert szép zsenge-világoszöld színű a levele) azt mondja tegyem ki az udvarra,de ne a napra mert azt nem szokta meg. Akkor ott meg nem fog fázni,a meleget nem szokta meg? Mi baja lesz úgy a virágnak (még csak bimbó) ha benthagyom? Vagy mit csináljak szerintetek?

2010. ápr. 24. 20:28
 1/7 A kérdező kommentje:
*amariliszem (-t):)
2010. ápr. 24. 20:31
 2/7 anonim ***** válasza:
Ültetés után meleg helyre tedd a cserepet, mert a szár fejlődéséhez először hő szükséges. A kb. ± 20°C-os szobahőmérséklet az ideális. Amíg a szár láthatóvá nem válik, csak kevés vízzel locsold. Mihelyt a rügy és a levél láthatóvá válnak, a növénynek fokozatosan több vízre és fényre lesz szüksége. A szár ezután nagyon gyorsan növekszik, és ha elérte végleges hosszát, akkor fejlődnek ki a látványos virágok. Ez a folyamat kb. 6-10 hétig tart.Tedd az ablakba és kész. A szomszédra ne halgass :)))Ha eddig szépen fejlődött akkor gond nincs :)
2010. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Az az érdekes,hogy nekem előbb a levelei jöttek,megnőttek nagyra, majd most a bimbó de ez is nő hozzájuk most tart a levelek felénél. Azt hallottam meg olvastam is ha előbb levél jön,akkor az már nem fog virágozni,dehát ugy néz ki mégis.:)
2010. ápr. 27. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát igen .Igy van :))Akkor szerencséd van :)
2010. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

NOS,MOST AZ A HELYZET AZ AMARILISZEMMEL,HOGY NEM VETTEM KI A FÖLDBŐL TÉLIRE,CSAK BEHOZTAM KINTRŐL,DE NINCS MELEGBEN,S LEVELEI ISMÉT JÖTTEK.

DE MÁR JÓ IDEJE MEGÁLLT A FEJLŐDÉSBEN. MIT CSINÁLJAK VELE?

KÖSZÖNÖM:)!

2012. febr. 28. 18:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom, akkor azok a levelek még a téli nyugalomba vonulás előtt nőttek.

Akkor most vidd a cserepet meleg szobába, de csak akkortól öntözd, amikor már látod a bimbó hegyét.

Ha netán nem virágzóképes a hagyma (összement a nyáron valami tartási gond miatt), akkor ráérsz tavasszal elővenni, ne foglalja bent a helyet.

2012. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké behozom a melegbe.De ne is öntözzem míg nem bújik bimbó?Ha nem bújna hagyjam elszáradni?
2012. febr. 28. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!