Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire bonyolult egy tavat...

Mennyire bonyolult egy tavat ásatni?

Figyelt kérdés
Nem kicsi kerti tavat, hanem 1000nm-es tóra gondoltam, munkagépekkel mennyibe kerülhet ilyet kiásatni, valaki csinál ilyet konkrétan?
2011. jún. 13. 19:45
 1/4 anonim válasza:
ásatni nem bonyolult
2011. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pénz kérdése az egész! Nem occsó!
2011. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy kisebb rakodó pl. Bobcat óránként minimum egy tizes, markoló 15 körül. Ehhez jön még hozzá az elszállítás ha tömör földben számolunk és 1 m mély a gödör az testvérek közt is 1000 köbméter föld. 6 köbméteres tgk.-val számolva kanyaronként 7-8 ezer. Persze számla nélkül és a föld mennyisége alá van becsülve! Elszállítás távolságától függően 2-3 tgk-val számolva talán 5-7 nap alatt ennyi földet ki lehet hordani, markolni. Nagyobb szállítókocsi előny lehet anyagilag és időben is, ha befér a területre. Hirtelen összeszámolva: 7x8 óra rakodás (markolóval) 840eFT, szállítás 1328eFt. De nem hiszem, hogy ennyiből megúszod. Inkább egy vastagabb számlára számíts úgy 2800eFt körül. Nincs számolva akár napi szinten is a gépek, konkrétan a markoló, kiállási díja. És mint írtam számla nélkül.

Vannak ilyen vállalkozások akik a komplett kivitelezést vállalják. vannak kertészek is akik vállalják akár a komplett kivitelezését akár az egész kerti tónak. Az első "kapavágástól" a betelepítésig.

2011. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ilyen válaszra gondoltam! Király vagy, de még annyit hozzáfűznék, hogy a kihordott földet értelemszerűbb lenne nem elszállítani, hanem beépíteni oda, ahol adottak a lehetőségek, pl. olyan a völgy, hogy a kiásott földből épülhet egy frankó gát.
2011. jún. 14. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!