Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nemes bodza miért fonnyadt...

Nemes bodza miért fonnyadt el, ha látszólag semmilyen kártevő nem támadta meg?

Figyelt kérdés
A mellette lévőnek (egyenlőre) semmi baja! Vizet is kapott, mégis egyre jobban fonnyad el. Mi lehet a baja?
2011. jún. 13. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok.
2011. jún. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A levelei ugyanakkorák, mint a mellette levőnek.

(ha kisebb, akkor már egy ideje meg van a baj, pl pajor vagy pocok elrágta a gyökerét.)

Talán lehet gombafertőzés.

Mekkorák?

Milyen törzsűek?

2011. jún. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kb másfél méter magas. Előszőr az új hajtások még zöld (lágy szárú) fonnyadtak el, aztán a tavalyi fás szárú levelei is.

A friss, új hajtásokon gyönyörű hatalmas levelek. Kb 1 méteresek az új hajtások. Nagyon egészségesnek tűnt, egyik napról a másikra mutatott fél hatot.:)


Már ezekről a bokrokról szedtem a szörpnek a virágokat!


Megérdeklődtem egy bodzatermesztőtől is, hátha tud segíteni, de sajna ő sem tudja, mi lehet a baja.

Annyit mondot, hogy a bodzásban kb.1500 db.-ból évi kb. 5 darab így nyiffan ki. Csak nálam mások az arányok. Nekem van 4 darab, abból egynek annyi.


Ha tud valaki valamit írjon!


Köszi!

2011. jún. 14. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!