Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Feltehetem a szélkakast a...

Feltehetem a szélkakast a tetőre? Ugye nem kell hozzá semmilyen engedély? Nektek van a tetőn?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy buta kérdés, csak szeretnék megbizonyosodni róla, hogy felszerelhetem e az ajándékba kapott szélkakast a tetőnkre mindenféle engedély, vagy bejelentés nélkül. (73 cm magas)

Egyébként, villámbecsapás szempontjából nem lesz veszélyeztetettebb a ház, ha felkerül rá ez a kiálló öntöttvas dísz?



2011. nov. 6. 23:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem ahhoz nem kell engedély, de óvatosan, ott a tetőn.. nem leesni.. és biztonságosan legyen rögzítve, a kakas se essen le.

Villámhárító biztos van a tetőn, és gondolom magasabb.

2011. nov. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne veszélyeztetettebb egy fém magasítóval!
2011. nov. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nincs még villámhárítónk... nemrég építkeztünk. Ezért is kérdem. Nem akarom, hogy az első adandó alkalommal leégjen a tetőnk, ha jön egy vihar, mert feltettünk egy hülye szélkakas.


Még azon gondolkoztam, hogy lehet a kerítésra rakom, pont a ház megóvása céljából. :/ tanácstalan vagyok.

2011. nov. 7. 10:34
 4/11 anonim ***** válasza:
felesleges.
2011. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mi felesleges? A kakas? Az engedély? A villámhárító mellé?
2011. nov. 7. 11:50
 6/11 anonim ***** válasza:
A villámhárító kérdést azonnal oldjátok meg! Az kötelező!! Gondolom az eng.tervben is benne van (a műleírás tájékán..). Utána lehet játszani a szélkakassal, ne legyen magasabb. A villámhárítást megoldó szakemberek majd segítenek. Ha városokban sétálsz, nézd a tornyok tetejét (nem csak templomok) sok helyen van fém dísz. Lehet.
2011. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Villámhárító nem kötelező sehol sem az országban, így nincs benne az engedélyezési tervdokumentációban.
2011. nov. 7. 13:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt most hallom először. Tessék villámhárítót készíteni! SZAKEMBERREL! (én mindig beleírom az eng tervbe) Addig nincs szélkakasozás!Pont.
2011. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:) köszönöm a segítséget!
2011. nov. 7. 19:20
 10/11 anonim válasza:

Én sem hallottam még, hogy az eng. tervbe villámhárítót írnánk. Ez engedély terv, nem kiviteli terv.Ez a villamos tervező dolga lenne, de hát az ritkán ir műleirást eng. tervhez, főleg nem CSH.hoz.

Persze lehet nálatok más a követelmény.

2012. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!