Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kikészít a szomszédom, sürgőse...

Kikészít a szomszédom, sürgősen el kell határolódnom. Milyen megoldást javasoltok 6méter hosszú szakaszon,2m magasan térelválasztásra? SOS!

Figyelt kérdés
Közös kerítésünkön át folyton,mindenre figyel,beszól,kéretlen tanácsait osztja.Most már gyermekeim nevelésébe is beleszól,mondván:ő kettőt nevelt fel,jót akar.Egymás mellett élünk,ha nem tetszik,menjek tanyára ludak közé...:-) Instant megoldás kellene,amit leteszek a két kert közé és megszűnteti az átláthatóságot. Lehetőleg természetes hatású,nem téglafal:-)
2011. jún. 17. 18:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
huh,ez a klematisz tetszik,de hogy képzelhem el?Kerítés,rá teszem...mennyi idő,míg egybefüggő felületet ad? Jöszönöm,nagyon tetszik!
2011. jún. 17. 22:50
 12/17 anonim ***** válasza:
Leggyorsabban az ötlevelű vadszőlő takar.
2011. jún. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ami szerintem szuper, az a borostyán. Nálunk úgy van, hogy csináltunk egy fémrácsot a kerítéstől kb. fél méterre, arra fut. 3-4 hetente be kell fűzni a rácsba. Kell neki 1-2 év, mire megnő, onnantól meg csak le kell vágni a felesleges részeket. Minél sűrűbben ülteted, annál előbb kész.

Arra a pár évre meg, amíg megnő, mehet a nádszövet.

2011. jún. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen most nád, és futtass rá valamit a felmerültek közül (borostyán, hajnalka, vadszőlő, bab stb.) Mire a nád kirohad, összefüggő lesz a növényzet, és csak a szomszéd nézheti majd a rohadó nádat :P
2011. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A fagyal is jó megoldás ilyen célra. :)

Bár nálunk a leylandi ciprus vált be hasonló okok miatt. :)

2011. jún. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Pffááá... :) Én már tuti visszaszólogattam volna neki. Egy idős hölgyemény? Jahj... Csak ugye, az embernek mégis szomszédja, s gondolom nem akartok rosszba lenni vele...


A tuja szerintem is tök jó megoldás... Igaz, nem egyből lesz hatalmas övénykerítésed, de ha megnő (elég gyorsan egyébként) akkor gyönyörű még látványra is.

üdv.

2011. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat, sajna a tuja nem megoldás, lehet, hogy a talaj rossz...2 éve ültetük, ppen hogy ey piit nőtt, az egyik el is száradt, összefüggő meg szerinem sosem lesz :(

Nem vagyunk nagy kertészek, de biztosan megtanulható...

Majd rákérdezek kertszetben is, holnp megyek homokért a homokozóba ... nem idős nénike, hanem egy egész csaláőd :) így vannak szocializálódva, nekik ez természetes.

Nyugdíjasok lettek, túl sok az idejük. Én meg nem akarok nagytestvért az arcomba :D Az egész telkünk párhuzamosan fut az övékkel, végig nyomon kísérik munkásságomat :)

Van műsövény, de drága és olyan, mint a műfenyő: csúnya :(

2011. jún. 21. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!