Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi pénzbe kerülne egy...

Mennyi pénzbe kerülne egy kertitó, ami mésfél m. hosszú 1m. Széles és 1m. Mély?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 14:02
 1/4 Hungy ***** válasza:

Szia! Ha előre gyártott tómedret veszel, az ekkora méretben körülbelül 10.000 forintba kerül. A gond az, hogy a körülbelül 1 négyzetméteres műanyag tómedreket nem szokták 1 méteres mélységgel gyártani, csak körülbelül 40 cm-rel. Ha viszont 1 méter mélységű tómedret vennél, az már legalább 4 négyzetméter szélességű lenne, az meg drága is (40-50 ezer forint), meg Neked nem is olyan kell.


Úgyhogy nem marad más, mint a tófólia. A legolcsóbb 0,5 mm vastagságú UV álló tófólia körülbelül 400 forintba kerül négyzetméterenként, de a 1,5 mm vastag sem túl drága, annak 1.000 forint négyzetmétere. Ha magad csinálod a tómeder kiásását, akkor gyakorlatilag csak a tófóliát kell fizetned, és már készen is van a tavad, csak fel kell tölteni vízzel.


Egy ekkora méretű tónál elég nehéz a biológiai egyensúlyt kialakítani, vagyis nem lesz öntisztuló a tó, algásodni fog. Egy normális víztisztító körülbelül 30.000 forintnál kezdődik, de ha igazán jót akarsz, érdemes az 50.000-es kategóriánál keresgélni. Plusz nem árt, ha tudod forgatni a vizet, ehhez érdemes egy csobogót, vagy szökőkutat csinálni a tavadhoz. Ez egyáltalán nem nagy munka, nem is drága, viszont az élmény ezerszeresen megéri! A csobogó szivattyúk ára 6-7 ezernél kezdődik, a szökőkút szivattyúk olyan 15.000-nél. Ne felejtsd el, hogy ez nem csak szép lesz így, de a víznek is nagyon jót tesz a forgatás!!!


Ha nincs otthon termésköved, vagy olyasmid, amivel a tó szélét ki tudod alakítani, akkor sajnos azt is vásárolni kell. Nulla forintból úgy tudod megúszni, ha a tófólia széleit vastag földdel rögzíted, és azt füvesíted.


Na és persze ott vannak még a növények, ha egyáltalán igényt tartasz rájuk. Ennek ára nyilvánvalóan attól változhat, hogy mennyi és milyen növényt akarsz telepíteni a tóba. Ezt is meg lehet oldani ingyen, ha egy közeli tóból hozol vízi növényeket.


Na szóval:

A te tavadhoz körülbelül 8-10 négyzetméter fóliát kell vásárolni, bár ez az alakjától is függ. Tíz négyzetméterrel és a drágább fóliával számolva ez eddig 10.000 forint.

Aztán ott van a víztisztító, legyen 50.000 forint.

És végül a vízforgató, kábé 15.000 forint.

Ez összesen 75.000 forint.


Ennél olcsóbbat is lehet, de nem igazán érdemes szerintem, mert később csak a baj lesz vele, és a tó elveszti eredeti funkcióját, azaz hogy szép és nyugtató látványt nyújtson a kertedben.


Bocsánat, hogy hosszú lett, de remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én most csináltam egyet :D ... a max 500 ft volt, a 3 koi ponyt max 700 ft. A többi megtalálható a természetben :D ... napokon keresztül hordtam bicajjal a köveket, amivel kiraktam az egészet, a peremét is és az alját is. Vízi növények vannak a folyóparton, stb... max 1500 ft-ból kihozható. Ha van esztétikai érzéke az embernek, akkor hajrá
2011. júl. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
500 ft volt a fólia*
2011. júl. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tavas válasza:
75 000 hol élsz te???,:) kB 3000ből kihozza...
2012. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!