Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leanderem bimbóban marad,...

Leanderem bimbóban marad, pedig igyekszem jól ápolni, levelei sárgulnak. Miért?

Figyelt kérdés
Friss földbe lett ültetve tavasszal, hetente kapja a megfelelő tápoldatot, mindig locsolom. Mégis, a rengeteg bimbó nem nyílik ki. Azt mondták tavaly, hogy lába vízben, feje napon, ezért minden nap locsolom. Múlt évben a bimbók nyílás előtt száradtak le. Most azt hallottam, párásítani kell, ugyanakkor tavaly nagyon sok esőt kapott (akkor is sárgult a levele), mégsem virágzott.Sok a napfény? Sok a víz?
2011. jún. 17. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:

ha sárgul és a bimbók leesenek akkor sok a víz.

vagy égeted-Mikor locsolod? csak sötétedés után szabad, amikor már nem süti a nap

2011. jún. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Minden este locsolom. Sok lenne?
2011. jún. 17. 22:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Abban az évben, mikor átültetem friss földbe, nem szoktam tápoldatozni. Szerintem egy szezonban simán elég az a tápanyag, amit a földből felvesz. Ugyanis nem csak a tápanyaghiány okoz gondot, hanem a túlzott utánpótlás is. Párásítani nem szoktam, de minden este én is jól meglocsolom.
2011. jún. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Közben utána olvasgattam, és az is gond lehet, hogy a csapból engedett hideg vízzel öntözöm, nem pedig állott vagy esővízzel.

2011. jún. 20. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!