Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ismerős ez a kis "kerti...

Ismerős ez a kis "kerti szörnyeteg"? Fájdalmas csípés, majd lábdagadás, ami nagyon nehezen gyógyul?

Figyelt kérdés
Anyukám régebben rendszeresen kertészkedett. Először '98-ban csípte meg valami kis bogár: kétszeresére dagadt a lába bokától térdig, vörös volt, nagyon fájt neki, néha lábra sem tudott állni. Semmilyen orvos által beadott injekció, gyógyszer, krém nem használt. És ez minden tavasszal, mikor elkezdett kertészkedni, megismétlődött. Volt, hogy csak 1 hónap alatt javult a helyzet. Aztán sajnos nem maradt ideje a kertre, befüvesítették. tesómmal idén újra neki láttak, eper, borsó, minden finomság...plussz a csípés MEGINT! Már lassan 2 hete nem javul, persze volt vele orvosnál, de nem tudják, mi ez? Mi csípheti meg? Valaki járt már hasonlóan? Milyen állatka lehet ez? Hogy lehetne javítani anyu helyzetén, nagyon fáj neki?
2011. jún. 19. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy ez allergiás reakció? így nem durran be semmi, kivéve, ha tiltakozik az immunrendszere. vérvizsgálat vagy valami segíthetne kideríteni.
2011. jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bármilyen bogár lehet amire allergiásan reagál.
2011. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet h vöröshangya boly. Annak aztán tud fájni a csipése!Gyülölm öket, mindenütt ott vannak a kertbe és sumák módon rátud mászni az emberre. Olyan észrevehetetlenek a fü és az ágyások között bújik meg.
2011. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Én anyukámat is gyakran megcsípi. :S Azt mondja, valami kis fekete vacak, de nem tudja, mi az. ÉS neki se vált be semmi, csak az, hogy majd elmúlik magától. De szörnyen néz ki utána a karja/lába! Nem tudom mi lehet ez.
2011. jún. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hell-ikon ***** válasza:

Nem biztos, hogy bogár v. rovar...


Vannak emberek, akiknél egyfajta allergiás reakciót váltanak ki a földi eper levelén, szárán lévő kis szőrök, akár arra is reagálhat ilyen durván a szervezete. (Ismerek olyat is, aki a paradicsom érintésére reagál hasonlóan).

2011. jún. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tuti, hogy nem növény. Ahogy az egyik válaszoló is írta, valami kis fekete bogár, annyit tudunk még róla, hogy pattog.... Mondjuk lehet, hogy mást is megcsíp, csak másnál nincs ilyen reakció. De ha allergiás is a csípésére, milyen szívás, hogy azért nem mehet kertbe....

2011. jún. 20. 08:25
 7/10 hell-ikon ***** válasza:
Pattogásról a földibolha jut eszembe, az a leveleken okoz kártételt elsősorban. Arról én nem tudok, hogy embert is csípne, de attól még előfordulhat.
2011. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Földibolha???? Jöhet a google :)
2011. jún. 20. 13:45
 9/10 NyMari válasza:
Hasonló gondjaim vannak. Azt tapasztaltam, hogy hőségben, amikor izzadok, sokkal aktívabbak ezek a szörnyetegek. Nekem is 2 - 3 hét alatt múlik el az ödéma és a seb. Tud valaki olyan szerről, amivel felgyorsítható a gyógyulás? Vajon melyik permetezőszerrel irthatók ezek a kis bogarak? Tegnap kettő harapott ki belőlem egy-egy gombostűfejnyi bőrt a lábamból.
2017. júl. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is ugyanígy jártam, az orvosom azt mondta földibolha. Kaptam rá gyógyszert és fenistillel kell kenni.
2019. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!