Kezdőoldal » Otthon » Kert » Stevia növény eléldegél egy...

Stevia növény eléldegél egy nagyobb méretű cserépben?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta szerettem volna, mert a férjem cukorbeteg. Most kaptam ajándékba egy 15 centis palántát, de sajnos nem tudom kiültetni, mert még nem fejeztük be az építkezést, így a kert elég romos. Túlélné a növényke, ha a teraszon lenne addig, egy nagyméretű cserépben? Jövő tavasszal tudnám szabad földbe ültetni...
2011. jún. 28. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Őszig biztos jó.
2011. jún. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Minden további nélkül, nekem már 5 éve van nagy cserépben. Télen világos és hüvös (10 fok) helyen kell teleltetni, nagyon kevés öntözéssel. Tavaszta sokszor az összes hajtása leszárad, de utána kihajt.

Ha télen is szeretnéd használni, akkor vegyél még egy tövet (vagy ha a tied már nagyobb, akkor lehet osztani is) és próbáld picit melegebben (15 fok körül) tartani több vizzel, de akkor feltétlen világos balakban kell tartani. De ettöl függetlenül nem biztos, hogy igy túléli a telet. Az elsö módszerrel viszont biztosan.

2011. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Óóó Köszönöm a választ! Neked mekkora cserépben van? Az igaz, hogy nem szabad hirtelen túl nagy cserépbe tenni?

Annyi kérdésem lenne... Nagyon szeretném, ha megmaradna a növényke!! Sokaktól hallottam, hogy nekik néhány héten belül elpusztult. Azt nem tudod véletlen, hogy hogyan kell így tőről szaporítani? Én nagyon kezdő kertész vagyok...:)

2011. júl. 2. 21:09
 4/14 anonim ***** válasza:

NEkem egy kb 20 cm-es cserépben van, rendszeresen tápoldatozom, de csak gyönge adaggal.

Eleinte tényleg jobb fokozatosan egyre nagyobb cserépbe tenni, mert akkor könnyebben telenövi a gyökere, de ha egyszerre teszed anygba, akkor se pusztul el, ha nem öntözöd túl, ugyanis az állandóan vizes földtöl rohad el.

Ha kicsit nagyobb a növényed, akkor átültetéskor szét tudod óvatosan húzni több részre, és mindegyiket külön elültetheted.

2011. júl. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azt még megkérdezhetem, hogy mivel szoktad tápoldatozni? Ilyenkor nyáron szereti a tűző napot? Vagy inkább tegyem félárnyékos helyre? Azt olvastam, hogy nem szabad túlöntözni, de azt is írták, hogy ügyelni kell, nehogy kiszáradjanak a földfelszínhez közeli gyökerei. Várjam meg, hogy kicsit szárazabb legyen a földje, és akkor locsoljam meg?

Elnézést a sok kérdésért, de nagyon tanácstalan vagyok, és nagyon nagyon szeretném, hogy életben maradjon ez a kis növény!! :)

2011. júl. 3. 11:25
 6/14 anonim ***** válasza:

Én közönséges virágtápot használok (amit szobanövényekhez is javasolnak), de fele töménységben hetente egyszer.

Nálam a teraszon áll napos helyen, ha rendszeresen öntözd, akkor nincs semmi baja. Nekem a legjobban az vált be öntözés terén, hogy annyi vizet adok, hogy a cserépalátétben megálljon, és fél óra múlva kiöntöm. Amikor a föld felszine alatt kb 1 cm-rel száraznak érzem, akkor öntözöm újra - ez lehet két-három nap, ded van, amikor naponta kell. De úgy is lehet, hogy amikor vizes, akkor megemeled a cserepet, meg akkor is, maikor szerinted öntözni kellene - ha észrevehetöen könnyebb, akkor szükséges neki a viz. Viszont ha bizonytalan vagy, akkor jobb inkább eggyel kevesebbszer öntözni, mert ha vizhiány miatt meglankad, azt a következö öntözéskor rendbe lehet hozni, de ha túlöntözöd, és elrohad a gyökere, akkor ugyanúgy hervad, de többé nem jon észre.

Egyébként nem igazán kényes növény, ha vannak más növényeid is, akkor nagyjából ugyanúgy ápold ezt is.

2011. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Nagyon sokat segítettél!!!
2011. júl. 3. 20:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Szivesen és sok sikert hozzá.
2011. júl. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jajj , még 2 kérdés a levél szedésével kapcsolatba... Egyszerre szoktad leszedni az összes levelét virágzás előtt, vagy mindig leszedegetsz róla egyet-egyet? ha leszedegetsz, akkor a tetejéből csípsz vissza, vagy az oldalsó leveleit szeded le? Illetve, te vissza szoktad vágni a növényt ősz végén (teleltetés előtt)??

Ígérem, már nem lesz több kérdésem...!! :)))

2011. júl. 3. 22:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Elöször is, annyit kérdezel, amennyit akarsz, engem nem zavar és szivesen válaszolok.

A legtöbbször csak pár levelet szedek, de akkor inkább hajtás végét csipem ki fölül, mert akkor elágazik és több levél lesz rajta.

MEgéri nyáron szedni belöle száritani is, mert akkor télen is tudud használni. A hajtás felsö végét (kb 10-15 cm) kell levágni és árnyékos, szellös helyen száritani (NEM sütö vagy mikró).

Összel nem vágom vissza, mert a legtöbbször valamennyire úgyis visszaszárad magáról, közben a hajtásból visszaszedi a tápanyagokat a gyökérbe, igy tavasszal jobban tud hajtani. Ha szükséges, akkor tavasszal vágom le az elszáradt részeket, amikor elkezdett hajtani - mert akkor lehet látni, hogy hol van még elö szára.

2011. júl. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!