Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet egy darázsfészket...

Hogyan lehet egy darázsfészket megszüntetni? Van egy a padláson is és egy föld alatti üregben is.

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Estefelé, sötétedés körül, mikor már nem olyan aktívak, fújd le jó bőven röppentyűs inszektek elleni sprével. :) utána leütheted és széttaposhatod a fészket.

A földalattival ugyanez a szituáció: lefújod őket, vársz kicsit, hogy hasson a szer és eltömíted a járatot.

Régen kifüstölték őket, de az azért nem jó, mert csak felmérgesíted őket és könnyen megtámadnak. A rovarirtó meg ártalmatlanítja őket.

2011. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

ki kell hívni a bogármérnököt!

lefujja gázzal oszt megdöglenek

2011. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
a füst pont hogy megnyugtatja őket
2011. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha megígéred,hogy nem gyújtod fel a tetőt...!!!

-ha elérem,én valami éghető spray-t fújok,eéltartom az öngyújtót.

-Ha nem érem el,gázolajos,vagy hígítós rongyot kötök/dróttal!)egy hosszú botra.

-utána még vagy 2x visszamegyek megnézni,nehogy tűz legyen.

Én késő este/éjjel csinálom,mert minél melegebb van,annál éberebbek.

2011. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
8 fok alatt nem repülnek, én akkor csinálnék velük bármit is. Ha hamarabb kell, akkor a tűzoltók segítenek. Egyébként veszélyes! Kénlapot is lehet égetni, utálják a szagát. Tegyél ki darázscsapdát a közelükbe kb. 3-at. Ásványvizes flakont a szűk rész felett kilyukasztod, hogy beférjen rajta a darázs, a szűk rész alatt jó pár lyukat csinálsz, hogy az illat odacsalja őket. Tegyél bele szörpöt, sört (imádják), cukrot, mézet, ami édes, és bele fognak repülni, de ki nem tud jönni, mert a szűk résznél megakad az érzékelése. Nekünk rengeteget fogott így a flakon. Egyébként a tető alatt nagyon nagy kaptárt tud csinálni, addig élnek, amíg van királynő. Remélem segítettem! Kíváncsi vagyok, hogy mi lett az eredmény.
2011. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én fogtam egyet egy pohárral a kerti asztalon, folyton odajött, én meg ráborítottam a poharat. Zümmögött egy ideig, aztán egyre több darázs jött a pohár köré. Úgyhogy a flakon szerintem elég veszélyes ötlet.

Ha láthatóan kicsi a fészek, akkor lefújod rovarirtóval, de sietve, mert a szertől kijönnek, utána döglenek meg.

Ha nagy a fészek vagy nem tudod, mi van a tető alatt, akkor kihívod a tűzoltókat.

2011. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Itt találtam egy darázscsapda leírását:


[link]


Szerintem egyelőre ezt fogom kipróbálni.

2011. júl. 5. 15:18
 8/9 anonim válasza:

Úgy látom, akkor segítettem...:)

Sok sikert, most úgyis meleg az idő, napos...

2011. júl. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kora hajnalban égesd le őket!
2011. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!