Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért torzul a vénusz légycsap...

Miért torzul a vénusz légycsapóm csapója?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 2 csapó rendellenesen fejlődött ki,a "tüskék" a szélén aprók és görbék,de a csapó 2 oldala sem egyforma...teljesen eldeformálódott az egész...eddig olyan szép nagyok és egészségesek voltak,most mi történhetett? semmi változás nem történt azóta,hogy megvettem(május vége) ugyanabból az üvegből öntözöm(forraltam anno 2l vizet) és igazából semmi nem indokolná..már azon gondolkodom,hogy átültetem,de kaktuszföldet ajánlottak az obiban(persze vettem tőzeget is) és abba nem igazán merem...megoldaná a problémát a több tápanyag? Vagy etessem rendesen?(eddig 1 lisztkukacot kapott)Fogalmam sincs,mit tegyek...
2011. júl. 9. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Etetni nem szabad, a kaktuszföld nem jó neki, CSAK a natur tözeg, de amiben nincs semmi mütrágya. A növény nagyon kényes a sok tápanyagra, attól pár napon belül el tud pusztulni - az eredeti élöhelyén semmi tápanyag sincs a talajban, ezért kellenek neki a rovarok. Viszont nagyon kevésre van szüksége, és ezért nem jó etetni sem. Könnyen lehet, hogy vagy kevés fényt kap, vagy esetleg valami megsértette az új levelet kicsi korában - esetleg te adtál neki tápoldatot.
2011. júl. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
mint mondtam,nem történt vele semmi..ugyanannyi fényt kap,életében eddig 1 db lisztkukacot evett,és nem hogy tápoldatot nem adtam neki,még csak át sem mertem ültetni,nehogy véletlenül tápanyagban gazdagabb legyen az új natúr tőzeg,amit vettem neki,mint az eredeti...senki nem nyúl hozzá,elkülönített,napos,de szellős,párás helyen van,és a tűző naptól 35fokban le van árnyékolva...azért vagyok tanácstalan,mert mindent betartok,vigyázok rá,szemmel tartom,mégis így fejlődtek ki a csapók
2011. júl. 9. 23:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!