Kezdőoldal » Otthon » Kert » Teréz szőlőmet milyen betegség...

Teréz szőlőmet milyen betegség támadta meg?

Figyelt kérdés

13 éve vettem, állítólag rezisztens. Mégis néha előfordul ez a jelenség, amit a többi csemegeszőlőmön sosem tapasztaltam. Köszönöm a segítséget, a képek frissek:

[link]

[link]

[link]


2011. júl. 11. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem friss telepítésem van(2-4 éves).Mindig a szomszédtól kérek síma vesszőt,azukat dugdosom le(kb 65%-os sikerrel) Van benne miden féle,mind rezisztens.

Épp ma vettem észre,hogy 3-4 tőkén így néznek ki a fürtök.Kérdeztem a szomszédom,azt mondta peronoszpóra.

Mit ád isten,este megnéztem---rajzoltam anno egy térképet,hogy melyik micsoda---és mindhárom tőke TERÉZ.

Erre most mit olvasok...szóval erről ennyit,hogy rezisztens. Van vagy 10 fajta,de másikon nem láttam.

Viszont valamelyik levelén láttam gubacsatkát,csak nem tudom melyik fajtát szereti. Holnap azt is megnézem.

2011. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hell-ikon ***** válasza:

Az, hogy egy adott szőlő fajta rezisztens, nem azt jelenti, hogy minden betegséggel szemben ellenálló.

A jelen eset ennek tipikus példája.


A Teréz fajta ugyanis lisztharmatra rezisztens, viszont a képeken ha jól látom peronoszpóra van.

Sajnos nagyon kedvezett neki az eddigi csapadékos hűvös időjárás, s végül ami utána jött hirtelen nagy meleg.

2011. júl. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Való igaz!

Mára megnéztem...hát a gubacsatka is szinte csak a Terézen van. A múlt évi ültetésűn is.

Ezen kívül a Mathiászon,...de az majd 30 éves nemesítés,(a Nejem kedvence).

Tegnap elkerült a zivatar bennünket(Szeged)-megnyomattam az egészet az este"igazi,békebeli" bordói lével.

2011. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hell-ikon ***** válasza:

off:

Ne tudd meg mit rimánkodtam este 9 körül azért a zivatarért, amiből végül is nem lett semmi.:) De legalább kettőnk közül valaki jól járt vele, hogy elmaradt.:) (Szintén Szeged)

:on

2011. júl. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!