Kezdőoldal » Otthon » Kert » A paradicsomaimon egyfajta...

A paradicsomaimon egyfajta hálószerű valami van, amiben sok-sok apró fekete akármik vannak. Mi ez?

Figyelt kérdés

(jól elmondtam, tudom)


Pár napja keletkezett rajta, gondolom valami tetűféle. Ártalmas lehet? Attól még ehető lesz a paradicsom?

(nem permetezem semmivel, úgy nő, ahogy a természet akarja)


2011. júl. 19. 17:31
 1/7 anonim válasza:
nemtudom, de én ezt meg nem enném :D
2011. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A paradicsomnak semmi baja, folyamatosan érnek, szépek. Csak a szárai, levelei vannak tele ezzel a "cuccal". Azóta kérdezősködtem, és mondták, hogy semmi baja a termésnek, mert ez az izé csak a leveleit eszi vagy mit csinál. De jó lenne, ha valaki tudná a megoldást.
2011. júl. 19. 20:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod permetezni akkor vízsugárral lemosod ott a tövön.

Egyébként ehető mosás után.

Még az jutott eszembe, hogy tiszta fahamuval megszórni. A tő környékét, illetve a tövet. Káposztánál bevált módszer volt.

2011. júl. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hell-ikon ***** válasza:

Valami ilyesmi?

[link]


Mert akkor az valamelyik póknak a bölcsője is lehet. Viszont annyira nem ismerem őket, hogy tudjam melyiknek van most szaporodási időszaka... talán a darázspóknak, de nem vagyok benne biztos.

2011. júl. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hell-ikon ***** válasza:

Bocs, csak most nézem, hogy elpbb rosszul linkeltem...

Erre gondoltam:

[link]

2011. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Neem, ez nem pókháló, az tuti. Az összesen van...és hát van egy pár. Szinte az egészet befedi. Múltkor a paprikámon is volt ilyen, amit bent tartottam a lakásban.
2011. júl. 20. 13:55
 7/7 hell-ikon ***** válasza:

Akkor a másik tippem a takácsatka.

[link]

Lemoshatod őket a növényről denaturált szeszes, vagy szimpla szappanos vizes vattával.

Macerás dolog,de megéri, ha nem akarsz vegyszert használni.

2011. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!