Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv mindenki! A benzinmotoros...

Üdv mindenki! A benzinmotoros fűnyírom túlságossan felpörög, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
A minap elszakadt a berántózsinor de azt megcsinálltam,csak amikor összeraktam..berántáskor annyira felpörög hogy nem merek vele semmit csinállni!
2011. aug. 4. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:

4ütemű briggs&stratton motoros?

vagy régi 2ütemű?

2011. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Másik kérdésem (ha 4üemű): MTD márkájú, burkolatokkal agyonra elláott, aminek külön van a karburátora a benzintanktól, vagy a hagyományos, aminek a karburátora közvetlen a fém benzintartályra van csavarozva?
2011. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ha ilyen, vagy ehhez hasonló motorral szerelt a gép, akkor több mint valószinű, hogy a pillangószelep akadt fenn valamiért. Legegyszerűbb, ha leszeded a légszűrőt. Ezalatt, ahol a karb. csatlakozik a motor szívócsonkjához, meglátod a pillangószelep karját is, amire 1, vagy 2 rugó, vagy rudazat van akasztva, ami kapcsolatban áll a turbóventillátor elé szerelt lapáttal. Próbáld így, levegőszűrő nélkül indítani (persze ne egy poros garázsban), és nézd meg, hogy jól működik-e a pillangószelep szabályzása, ill. az ujjaddal piszkálgasd a szelep karját. Elméletileg csak itt lehet a hiba, valami össze van akadva, esetleg a "széllapát" megszorult, ami így örökké plusz gázt húz...

2011. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mtd Thorx 35 ohv a márkája..köszönöm a segítséget megnézem amit mondtál!
2011. aug. 4. 14:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval ez már az a "csodálatos" felülszelepelt technika, beépített szivatóval, stb... Állítólag modernebb, de kétszer annyi baj van vele, mint a hagyományos oldalszelepelt motorokkal. Ennek a gázvezérlését nem láttam még, de több mint valószinű, hogy hasonló elven működik, és a pillangószelep körül kell a hibát keresni először...
2011. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igen én is úgy hiszem hogy egyre valószínübb hogy szét kell kapjam kicsit jobban..de majd megírom hogy mi lett!
2011. aug. 4. 15:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Sikerült végül megszögelni a szörnyet?
2011. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!