Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fúrt kúthoz, milyen szivattyút...

Fúrt kúthoz, milyen szivattyút vegyek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 9. 18:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Arra gondolok hány wattos legyen,emelőmagasság,szívómélység meg ilyenek.Aki tud ebben segíteni azt megköszönném.
2009. ápr. 9. 18:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen mély a kutad és mire akarod használni a vizet.
2009. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 31m-es kutunk van,7m-es szivótömlővel,és hozzá egy 600w-os TIP kerti szivattyú, és az a gond,hogy nagyon kevés vizet ad. Nemrég fúrattuk a kutat, és a szivattyú már megvolt(1éve).A kútfúró mesterek azt mondták,nagyon gyenge az ilyen szivattyú hozzá,és ha rendes vízhozamot akarunk,vegyünk egy erősebb szivattyút.Majd akarunk,csak hát nagyon drága,20-25ezer ft körül van.A kérdezőnek is azt tanácsolom,ha módjában áll, akkor inkább egy erősebb 1000-1500wattos szivattyút vegyen.
2009. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kínai pedroló koppincs van ,nagyon megbízható és lényeges hogy önfelszívó és a gázos vizet is remekül viszi.

A teljesítmény a víz szükséglettől függ.

2009. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kinai koppincs 15500Ft az eredeti olasz27500 volt 750w

a szabad kifolyáskor80liter hirofornál 4atm 5liter.

a boltos szerint csak az árban van különbség.(még az előző válaszhoz)

2009. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Sziasztok!


Adott egy kert, fúrt kúttal (kb. 9 méter mélyen a víz), de nincs szivattyú rajta. (A kertbe nincs bevezetve az áram.)


Tehát a kérdésem az lenne - lévén, teljesen tanácstalan vagyok, nem is értek hozzá, nincs tapasztalatom ilyenben stb... -, hogy ki milyen megoldást ajánlana nekem ennek megoldására?


Én két lehetőséget néztem eddig:

1. benzinmotoros kerti szivattyú.

2. Áramfejlesztő (agregátor) + elektromos kerti szivattyú.


Egyik lehetőségnél sincs kiindulási pontom, hogy mit nézzek ezeken a gépeken, csak annyit tudok, hogy minél olcsóbban szeretném megúszni az egészet, és a kert sem az enyém, csak művelem. (Utóbbi jelentősége a benzinmotoros szivattyús megoldásnál van.)


Amire használnánk a kutat: növények locsolása.


Ha valaki, aki otthon van ebben a számomra elég távol eső dologtól, kérem segítsen nekem, mert lassan jönnek a száraz idők...

2010. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Csőbúvárszivattyúkat itt találsz:

[link]

Ajánlott a ZDS búvárszivattyúk közül választani.

2011. jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!