Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kb harminc méter mélyre...

Kb harminc méter mélyre fúrott kúthoz milyen hidrofort kell venni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a kút egyébként rendben van akkor nem a kút mélységén múlik, hogy milyen hidrofor szükséges. Inkább az befolyásolja gázos-e a víz, milyen vízhozanot szeretnél elérni, öntözéshez, esetleg lakásban szeretnéd használni.
2011. febr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 zoli79 ***** válasza:
Egy 6méteres belógószárral nem kell nagy teljesítményű.Nekünk pedrollo márka van nagyon merem ajánlani bevált.
2011. febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lakás vízellátására szeretném használni.
2011. febr. 22. 06:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor ez egy hosszú/hosszabb távú befektetés, javaslom, hogy ne a barkácsáruházak kínálatában levő egyébként csábító árfekvésű hidroforok közül válassz, hanem építtess egyet, esetleg megfelelő műszaki érzék birtokában építhetsz saját magad is, mint azt én tettem. Amit én nem hagynák ki belőle az a gázmentesítő, gázleválasztó szelep (amit - szerintem - érdemes egy a nyomásszabályozó hidrofor tartályon kívül egy másik segédtartályra helyezni), mindenképpen tennék bele egy megfelelően finom szűrőt, valamint egy legalább 50, de ha van hely akár 100 literes hidrofor tartályt (hogy ritkábban kelljen kapcsolgatnia). Mindezt fagymentes helyen elhelyezve, de nem lakótérbe a zaj miatt. A konyhai részt azaz az ivó illetve főző vizet amennyiben vezetékes víz is be van vezetve én meghagynám vezetékesnek. Szóval én hosszú évek alatt erre jutottam a saját működő rendszerem fejlesztése, kiépítése során.
2011. febr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg még a lebegő anyagok szűrésén kívül lehet polyfoszfát és/vagy aktív szenes töltetű szűrőket is alkalmazni a a vízkő, illetve a féminok és a különböző nem kívánt összetevők ellen. Ennek a pontosításához nem árt egy vízvizsgálat...
2011. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!