Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja van a húsevő növényemn...

Mi baja van a húsevő növényemnek? (Vénusz légycsapója)

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben a levelei/fejei elkezdtek megfeketedni..ha hagyom, hogy terjedjen, akkor egy idő után leesik, elszárad a 'fertőzött' rész.

A vizet, amivel öntözöm, előtte fel szoktam forralni, mindig van neki bőségesen, tehát ezzel nem lehet nagy gond.

Rovarokat nem nagyon szoktam neki adni (el tud élni anélkül is), maximum néha kap el magától egyet-egyet.


2009. ápr. 10. 19:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%

szüksége van nitrogénre, azért eszik rovarokat is. Vagy adj neki párizsit, vagy estleg trágyázd meg, bár azt nem próbáltam.


U.I. az enyém annó megdöglött egy idő után, uh azért lehet valaki okosabb is tud választ

2009. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, néha eszik rovarokat is, ha halva találok egyet, vagy ha ő maga elkapja.
2009. ápr. 10. 21:50
 3/20 anonim válasza:
53%
Szia! Nekem is vannak ilyesféle húsevő növényeim és a vénusz légycsapójáról azt kell tudni hogy hga elkap egy rovart miután megemésztette a növény látszólag elpusztul, de újra ki fog hajtani!!!
2009. ápr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

A Vénusz légycsapó levelei - mint minden normális növény esetében - idővel elöregszenek. Ez természetes folyamat. Ilyenkor a levél lassan megbarnul, leszárad. Ezeket a leveleket célszerű eltávolítani a növényről, mert különféle betegségek táptalajai lehetnek.

Mivel mérsékeltövi faj, ősszel a növényt kezd összehúzódni, ami hasonló jelenséggel jár.

Néha előfordul, hogy egy egy légytől a csapó szintén elfeketedik. Ez sem probléma.


Sem a Vénusz légycsapónak, sem egyéb rovaremésztő (húsevő) növénynek nem jó a forralt víz. Használj esővizet vagy nagyobb boltokban kapható desztillált vagy ioncserélt vizet (vasalóba, autóba, akváriumba valót). A forralt víz még mindig túl sok ásványi anyagot tartalmaz.


Etetni viszont csak akkor kell ezeket a növényeket, ha már nagyon nem tudunk mit kezdeni magunkkal. De soha sem emberi fogyasztásra előállított élelmiszerrel!!! A kolbászt, szalonnát, párizsit együk meg mi! Rovaremésztő, tehát kisebb rovarokat adjunk ezeknek a növényeknek.


A tápoldatozás is szigorúan kerülendő! Tápanyagszegény élőhelyen élnek ezek a növények, a tápoldattal csak elpusztítjuk őket!


[link]

2009. máj. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
Ne adj neki párizsit!!!! A tartósítószertől elpusztulhat. Ezt csak úgy mondom hogy nehogy adj neki ilyen ételeket!
2010. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%

trágyázni nem szabad.. se párizsival etetni.. a csapók pedig 2-3 "evés" után elszáradnak.. a helyükre majd új csapók nőnek..

18/L

2010. máj. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 G3C1 válasza:
93%

nekem is van, és csak desztillált, vagy esővizet (azaz lágy vizet) lehet adni neki, rovart ne adj neki, mert kb. 3-5 becsapódás után a fej leszárad.

amúgy..azért feketednek el a nővényeid, mert vagy tetves, vagy gombalégy támadta meg..ez ellen úgy lehet a legjobban védekezni, ha 2-3 napra víz alá rakod az egész növényt. ezt a héten megismétled még párszor hogy biztos legyen a siker..utána tőzegbe ültesd, és fasza lesz minden^^

2010. nov. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Nekem még csak egy pár magocskám van, azt olvastam a neten, hogy 5 év kell még kinőnek szép nagyra, de így olvasgatok azért én is ilyen tippeket, nagyon érdekes növény, de ez az utóbbi módszer tényleg beválik?
2011. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
0%
CO2 Nélkül nem tud fotoszintetizálni és oxigén nélkül nem tud élni. Sztem ha 2-3 napra vízbe rakod abba előbb-utóbb belepusztul!
2011. jan. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%

Ez növény eredetileg mocsaras helyen él.

Éppen ezért szokták ezt a módszer alkalmazni mert igen jól bírja a vizet.

Szóval semmi baja nemlessz ha 2-3 napig "elárasztjuk".

2011. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!