Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy Vanda Orchideám, és...

Van egy Vanda Orchideám, és már lassan 1 éve megvan, eddig egy szűk, de magas padlóvázába volt, aminek az aljába víz volt. Úgy tűnt, nem ment ott semmire, ezért 1 hónapja kivettem onnan, és fellógattam egy tál víz fölé. Miért szárad a gyökere?

Figyelt kérdés
Tovább száradtak a gyökerei, és már elég kevés maradt belőle, de a levelei szépek még. Mi lenne neki jó? Naponta 1x-2x spriccelem a gyökereket meg a leveleket is, de mégis száradnak el a gyökerek. Mit csináljak vele, hogy jól érezze magát, és gyökerei is nőjenek újra?? vagy legalább ne száradjanak tovább??
2009. ápr. 16. 11:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy cserépben van-e egyébként, vagy hogyan tartod. Mert nem szabad folyamatosan vízbe lenniük, hanem két öntözés között teljesen ki kell száradnia a "földjének". Én két hetente öntözöm az enyémeket: egy lábosba felforralom a vizet, majd megvárom, amíg kihül. Ebbe állítóm a virágokat, folyamatosan pohárral felülről is burogatom rájuk, de vigyázva arra, hogy a levelei tövét ne érje, mert ott rothadhat. Majd pár perc locsolgatás után 2-3 órára állni hagyom a vízzel teli edénybe. Jól megszívja magát, a gyökerei is kikerekednek, majd visszateszem az állandó helyére, és két hétig felé sem nézek.

Természetesen az is fontos, hogy hol van. Elvileg északi, keleti ablak a jó, ahol csak részlegesen éri a nap, de ne tűzze. Nálam északi az abalak, ráadásul elég kicsike, mert fürdőszobai. Úgy néz ki tetszik neki, mert nincs semmi baja, a virágszáron pedig hajtja a következő szárat.

2009. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!