Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magról kelt kajszi BARACKFA...

Magról kelt kajszi BARACKFA metszését mikor és hogyan kell kezdeni? Lesz egyébként gyümölcs az ilyen fán?

Figyelt kérdés

Tavaly volt úgy 30 cm magas, nem volt elágazva még. Ősszel átültettem. Idénre hatalmasat nőtt, már van 1,5 méteres. A törzsből úgy 40 cm magasság táján keletkeztek oldalágak.

Ezek közül a 3 legnagyobb többnyire felfelé áll, 4 rövidebb pedig inkább oldalra. (Egyelőre csak a legmagasabb ág kezd továbbágazni) Nagyon kis hajlékony még az egész.


Hogyan, hol, mikor metsszem, hogy vastagodjanak az ágak és ne csak hosszúak legyenek? A törzs olyan mutatóujj vastagságú most.


2011. aug. 23. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:

2-3 év múlva lesz rajta termés, hogy milyen, azt nem lehet tudni.

Zöldmetszeni nyáron is szokták, vagy tavasszal rügypattanás után, amikor a termő fák már pirosbimbósak.

Döntsd el, hogy milyen magas törzset akarsz, alatta mindent vágj le csonk nélkül (inkább tavasszal), addig tanuld ki a netről az alakító metszést, mert így látatlanban nem lehet megmondani, hol metszd.

A törzsszint fölötti ágakat szerintem arasznyira kellene majd vágni, ha nagyon gyengék, de így kép nélkül csak tipp.

2011. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hm, jó utánanézek az "alakító metszésnek"! Köszi!


Annyit csak, hogy vajon az, hogy most kb 40 centinél ágazik el, ez mennyire fog változni? Úgy értem az elágazás alatti törzs fog még sokat nyúlni/magasodni, vagy csak keveset és inkább vastagodni?

Mert jó lenne, hozzáférni a fatövéhez a jövőben is. Vagy talán a legegyenesebb felfelé növő ágat kellene a törzs folytatásának képzelni, és ha az is jobban elágazik azt kinevezni törzsnek, a most 40centin lévő ágakat, meg levágni és tényleg csak a felfelé tartókat hagyni?

Na mindegy majd valamikor kutakodom a szakirodalmat, hátha... :-)

2011. aug. 24. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!