Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet a legegyszerűbben...

Hogyan lehet a legegyszerűbben kiírtani a futószedret, vadrózsát?

Figyelt kérdés
Van egy telek, amit szeretnénk kitakarítani, de benőtte indaszerűen a szeder és a rózsa. Gyakorlatilag nem lehet közlekedni a telken, annyira. Próbáltuk benzines fűkaszával úgy hogy pengét szereltünk rá, de elkeserítő küszködés, mert az indákban elakad a gép. Vittünk fűrészt, baltát, sőt még láncfűrészünk is van, de egyszerűen egyik sem az igazi. Küszködni mindegyikkel lehet...:-) Jaa és próbáltam sima kaszával is, de az meg elgörbült. Nagy a terület ráadásul. Nincs valami egyéb ötletetek? Gyomirtóval érdemes próbálkozni? Valami egyéb kerti eszközzel?
2009. ápr. 18. 07:30
 1/3 anonim válasza:
Gyomstop ezt én az udvar füvesítése előtt használtam max egy hét és a szörnyű indák elpusztulnak. Ezt a gyomírtószert a mezőgazdasági boltban lehet kapni és NAGYON HATÁSOS!
2009. ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyomirtoszer ugyan hatásos, egy idore megállítja a novekedést,da a fold felszínén levo indákat nem távolítja el, azokat mehanikus úton kell eltávolítani, fejsze ,áso stb.sajnos a foldben maradt gyokerek újra kihajtanak, még a gyom is kihajt kb.4-5 hét mulva, attol fugg mennyire tomény szert használsz. (Saját tapasztalat). Még fol lehetne égetni, ha nem telepulés kozelében van, ott is szélcsendes idoben , da akkor is készenlétben kell lenni valamilyen tuzoltáshoz szukséges ezkoznek (víz, vodrok , porolto stb.) Ha ezt a kertet vetted, akkor nagyon rossz uzletet csináltál. Az én kertem szélén is volt csipkebokor,fuzfa, akác, kb 10 éve irtom, de minden tavasszal újra kezdem, mert valahol kihajt, a foldban ekúszik es másutt hajt ki nem ott ahol már irtottam.Sok kitartást kivánok a munkádhoz!
2009. ápr. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez elozo válaszolo vagyok, a kertem 3750 m2,nagysaága akár egy fotbalpálya úgyhogy tudom mennyi munka van vele. Most jut eszembe, hogy valahol olvastam - de még nem probáltam ki- hogy a vastag akácfa tuskojába lyukakat kell fúrni, jo mélyen, a fúratokba kálisot szorni (KCl) benne hagyni egy evig majd a kovetkezo évben korulásni a ronkot es meggyujtani. (én a szederbokrot átultettem egy másik helyre,mégis az eredeti helyén a foldben maradt gyorérmaradvány újra és újra kihajt minden évben)
2009. ápr. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!