Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek jól csináltam?

Szerintetek jól csináltam?

Figyelt kérdés
Ültettünk még a tavasszal 13 db sövénytuját,amit kerítésnek fogunk használni.Viszont 1 db kiment sajnos,és most vettünk a helyére egy szépet,lecseréltük.Na már most a föld ,ahová ültettük,szinte tiszta homok,nem is szinte,teljesen az,tehát gyakorlatilag semmi tápanyag nincsen benne.Mi ma vettünk általános virágföldet 150 litert és szépen elterítettük a fáknál,és vettünk 20liter szarvasmarha trágyát,ezt adagonként beletettem egy 10 literes vödörbe és jól feloldottam vízzel,elkevertem és jól belocsoltam vele a tuják tövét...-szóval szerintetek ezzel jót csináltam nekik?Mikor lesz olyan jó magas a sövénytuja,mikor már nemn lehet rajta átlátni?Most olyan 1 m-esek kb...
2011. szept. 4. 21:01
 1/3 hell-ikon ***** válasza:

A marha trágya most nem volt igazán jó ötlet, mert nitrogén túlsúlyos, ez pedig meghajtja most ősszel a növényt ami a téli fagyok előtt nem jó.

Foszfor és kálium túlsúlyos műtrágyát kellett/kellene kijutattni, ez segíti a gyökérképződést illetve az idei hajtások beérését.

Szerencse, hogy nitrogén könnyen lemosódik az alsóbb talajrétegekbe, úgyhogy még tudtok korrigálni. :)

2011. szept. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Úgy- úgy ahogy az előző válaszadó írta, de azért kárt nem csináltál.Viszont ha ennyire homokos a talaj, érdemes lett volna öntözőcsöveket leásni melléjük.
2011. szept. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ááááááááá,jajj de jó,hogy válaszoltatok,köszönöm szépen :)-vannak itt ahogyan látom tényleg hozzá értő emberek is :)

Mondjuk annak örülök,hogy legalább kárt nem csináltam :)-Nekem az lenne a lényeg,hogy minél előbb hatalmasra növekedjenek a tujáim,mert a szomszédot nem szeretném nézegetni :DDDD

2011. szept. 6. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!