Kezdőoldal » Otthon » Kert » Robi 156 típusú rotációs...

Robi 156 típusú rotációs kerti géphez keresek használati utasítást illetve műszaki leírást. Hol található ilyen a világhálón?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 13:03
 1/9 dirtboy ***** válasza:

melyik fajta mert van 3is??????

-robi-156 B

-robi-156 H

-robi-156 DM

2011. szept. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Robi-156B a Brigss Quantum XM55-motorral szerelt fajta...
2011. szept. 8. 15:03
 3/9 dirtboy ***** válasza:

5,5 Hp Briggs Quantum XM55 motorral


- 190ccm

- olajfürdős csigahajtómű

- 1 előremenettel

- kézi oldású kúpos tengelykapcsoló

- motor a hajtóműről pillanatok alatt leválasztható, fűnyíró adapterre helyezhető, szállítható

- vízszintes és függőleges irányban állítható kormány

- kapatagok szerelhető kivitel használható munkaszélesség: 300-600-850 mm

- védőtárcsával szerelt

- kapaátmérő: 290 mm

- kapálógép 6 kapataggal

- fordulatszám (1/min): 3000

- üzemanyagtartály: 1,5 liter


a gyári olajat le kell cserélni,benzinből nem keverék kel hanem tiszta 95-ös benzin kell bele.

2011. szept. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de sajnos nem pont erre gondoltam, ennyit én is megtaláltam. Nekem konkrétan a hajtómű karbantartási utasítása kellene. Pl olajcsere periódusa, szükséges olaj mennyisége, minősége. Hogyan kell ellenőrizni a szintet, stb.
2011. szept. 8. 21:08
 5/9 dirtboy ***** válasza:

jaa hogy ezek kellenek


hajtómű karbantartása azt nem tudom,néha meg kell nézni a gyertyát ha nem akar indulni kb.ennyi ha más baja van inkább vidd szakértőhöz.

olajcsere használattól függ,van aki évente van aki 2 évente cseréli.a lényeg hogy ha fekete akkor cserélni kell.

olaj menyisége azt nem tudom megmondani hogy a tiédbe menyi kell, 1 liter biztos elég lesz,de a nívó pálcán látod van hogy meddig kell tölteni,szint ellenőrzést szintén a nívó pálcán kell hideg motor mellet és figyelj hogy egyenesen álljon a gép.

olaj fajta,4 üteműbe való motorolaj kell, 15W-40

2011. szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Főtengelyház olajcseréje: az olajnivó állását 5 munkaóránként ellenőrizni kell.Vigyázzunk arra,hogy mindig megfelelő mennyiségű olaj legyen Az olajleeresztő csav ar a motor alatt a tengelykapcsolóházból nyíló cső végén található. Csigás hajtómű: A hajtómű házban egy kenési helyet találunk.A csigakrékház elején felül tal

álható az olajbeöntő nyilás zárócsavarja.Hetenként üzemidőben legalább egyszer ellenőrizzük az olaj minőségét,és mennyiségét és szükség szerint pótoljuk,vagy cseréljük le.Az olajfeltöltő nyiláson töltsünk a hajtóműházba 3 dl.C80 vagy C90-s hjtómű olajat utána a zárócsavart tömitéssel együtt helyezzük vissza./Ezt a kezelési könyvéből irtam ki/

2011. szept. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hiszen sokat segítettél! Nincs véletlenül meg ez kezelési könyv meg elektronikus formában?
2011. szept. 11. 00:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezeket a gépeket Szegeden a Vas és Fémipari Szövetkezetben készitik.Ha esetleg hozzájuk fordulnál biztos kaphatnál tőlük használati és kezelési utasítást.
2011. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lajos634 válasza:
[link] Ez talán segít.
2012. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!