Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertben, elkezdtem felásni...

A kertben, elkezdtem felásni egy kicsi helyen kb fél méteres most, és találni akarok valami érdekes mit kell csinálnom hogy folytassam?

Figyelt kérdés
Vecsésen vagyok
2011. szept. 28. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdekes elgondolás. Valamilyen amatőr régészkedésre gondolsz? Vecsésen könnyen találhat világháborús maradványokat, az a rész erősen meglett szórva aknákkal. Ha találsz ilyet, ne nyúlj hozzá, a 88 mm-es gránát kifejezetten veszélyes, mozdításra is robbanhat. Mérete, kb 40 cm x 8,8 cm, csonka kúpos az egyik vége.

Viszont találhatsz pénzérméket is, vagy régi építkezés maradványait. Ha ásol, akkor kutatóárkot kell ásnod, olyan, mint a lövészárok. Ha nem találsz semmit, akkor is, jó sport.

2011. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"mit kell csinálnom hogy folytassam?"

Tovább ásni..

2011. szept. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi számít neked érdekesnek. A kutyám ugyanezt csinálta fél délelőtt, neki a vakond volt érdekes.
2011. szept. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
pl régi dolgok, pénzérmék olyanok is érdekel második világháborus cuccok pl hüvely, stb nagyon jó nagyon szeretnék találni ilyen érdekes dolgokat
2011. szept. 29. 15:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Fémkeresővel nagyobb az esélyed. Fontos tudni, hogy nem tilos a fémkeresővel való kutatás, de amit találsz, régiséget, az az államé. Azaz a pénzérméket, aranykincseket le kell adni, aztán kaphatsz érte megtalálói jutalmat. Persze sokan ennek ellenére nem szolgáltatják be a talált értékeket, mivel kicsi az esélye a lebukásnak, viszont ha valaki lebukik, az gáz. A hírhedt Seuso leletet így találták meg, aztán a megtaláló addig árulgatta feketén, míg belefutott a maffiába, ezután "öngyilkos lett", felakasztotta magát, a hivatalos verzió szerint, azonban mindenki tudta, hogy kinyírták. A lelet meg, ha jól tudom, az angoloké lett, nem adták vissza Magyarországnak.
2011. szept. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 titak ***** válasza:
100%
Ha nagyon kitartó vagy, és ha elég mélyre leásol, akkor még kínaiakat is találhatsz. :)
2011. okt. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!