Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktusz - Nem tudom mi lett a...

Kaktusz - Nem tudom mi lett a kaktuszommal?

Figyelt kérdés

Ilyen típusú kaktuszom van.: [link]

Nem tudom mi történt vele, a szára elkezdett tönkremenni, mint ami elázott, nyálkás lett, lényegében talán a "fonnyadt" rá a legjobb kifejezés.

Volt aki azt mondta megfázott, és nem is kizárt, de nemrégiben az egyik pálmám járt hasonlóan.


Mi a véleményetek, mi lehet a baja?

És mi lenne rá a megfelelő kezelés?


SÜRGŐS!!!


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat...


2011. okt. 17. 16:14
 1/6 anonim válasza:

szerintem a hideg.

hirtelen jött egy kis hideg.

szerintem az tett be neki.

2011. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen a hideg, de van még esély. Semiképen ne öntözd most egy jó darabig, a levelei nem baj ha leesnek az az enyémről is leszoktak potyogni mikor beviszem. Ha helyre jön akkor is csak max. két hetente öntözd mer ugyebár kaktusz és ilyenkor "alszik". Sok sikert :)
2011. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A sok öntözés is megárthat főleg egy kaktusznál ami ugye bár sivatagi növény.Szerintem sokat öntözted és lehet erre még meg is fázott a kettő közül vmeik.
2011. okt. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem kaktusz, hanem euphorbia.


Ha nyálkás és fonnyad, akkor vagy megfázott, vagy túlöntözted. Az eredeti növényt nem biztos, hogy meg lehet menteni, de a hajtásvégeket le tudod gyökereztetni. A felsö részét vágd le, hagyd legalább egy napig szobahömérsékleten száradni. Utána száraz homokba dugd bele, és ne öntözd. Pár hét esetleg egy hónap múlva elkezd hajtani.

2011. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg úgy néz ki a két középső ágnak semmi baja nem lett,

azonban a többi úgy néz ki ahogy azt le is írtam, ezeket levágtam és száraz földbe ültettem a nagy mellé.

Mondanom sem kell, minimum 10 ágról van szó, pár biztosan megmarad belőle, de remélem az eredeti is.


Köszönöm a segítséget, igyekszem jó ideig nem locsolni, és nem rányitni hosszabb időre az ablakot!

2011. okt. 17. 18:55
 6/6 hell-ikon ***** válasza:

Jól írja az előttem szóló, ez egy Euphorbia trigona.

Nem komázza a 10 °C alatti hőmérsékletet. Nálunk (Szeged) keddre virradó éjszaka -8 °C-t mértek hivatalosan, nyilván külterületen, de bent a városban sem lehetett sokkal melegebb. Szóval ha az elmúlt napokban kint volt éjszaka is akkor esélyes a fagykár.


Az enyém már 2 hete bent pihen. A nyálkás fonnyadt résznek már annyi, főleg ha tényleg fagykárról van szó.

2011. okt. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!