Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek a meggyfáimmal?...

Mit tegyek a meggyfáimmal? Megtámadja öket valami betegség de nem tudom mi.

Figyelt kérdés

15 évvel ezelőtt vettem egy gyümölcsöst benne 11db megyfával. Melyek körülberül 5 éve nem teremnek. Mikor már levirágoznának egyböl elhalnak az ágai és leszárad a gyümölcselel eggyütt. Több fajta permetszert kipróbáltam de semmi hatásuk nem volt. Volt mikor drasztikusan visszametszettem de semmi változás nem történt. Moniliára vagy tűzelhalásra gyanakszok de igazábol nem vagyok benne biztos. Kérem aki tapasztalt már ilyent írjon!

Köszönöm!


2009. máj. 3. 19:31
 1/2 anonim válasza:
sajnos, ha már az idén is elérte a fáidat a betegség akkor nem sokat, most vágd vissza az elhalt ágakat, ősszel és tavasszal végezz lemosópermetezést, majd ha megindul a levelek növekedése akkor hetente permetezz tűzelhalás elleni szerrel 2x3 egymás után( jelenleg több fajta kapható, a boltban segítenek Neked)
2009. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én meggyfámmal is valami hasonló lehet: most tavasszal virágzás után hamar leszáradt a leveleinek több mint fele, a megmaradtak meg még mindig aprók. A termés is szárad. Tavaly nyáron a leveleinek fele lehullott, idén még rosszabb a helyzet. A fa közelében nincsen gyümölcsfa, csak a szomszédban, lehet ez sem tett jót neki.
2012. máj. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!