Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ma amikor kint kertészkedtem...

Ma amikor kint kertészkedtem találtam a futó rózsámon termést találtam ezt a gömböt el lehet ültetni lesz belőle új rózsa és ha igen akkor hogy?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha elég érett a csipkebogyó, akkor a magokból kinőhet egy vadrózsa, de nem úgy, hogy elülteted egyben az egészet. Vagy szétköpködöd, vagy megeszed magostól, és a megfelelő helyre ...
2011. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vadrózsa lesz belőle, hanem a futórózsádhoz hasonló rózsa. Hogy pont olyan, mint a tiéd, arra nagyon kicsi az esély, mivel a rózsák hibridek, tehát bármelyik ősre visszaüthetnek.


Kiszeded a magokat, néhány cm mélyre ülteted, megjelölöd a helyet. Elképzelhető, hogy csak 2-3 év múlva kel ki, a rózsamagok hajlamosak elfeküdni.

Több év, mire virágzik, és meglátod, hogy érdemes-e vele foglalkozni, elég szép-e.

2011. okt. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sikerült valami? Azt olvastam,hogy ezt a csipkebogyó szerű valamit 4 hónap után kell levágni a növényről,merthogy "akkorra érik be" és utána hűtőben kell tárolni ültetésig(mert a rózsa magjának "hideghatásra van szüksége"),majd ültetés előtt beáztatni (gondolom tavasszal) Hát Nekem ez egy próbát megér!:)


Mi már a szomszédasszonyommal a rózsa közepéből szórtuk ki a magokat,hogy hátha...:)

Nálad volt siker?

2012. júl. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és az elsőnek valamiért igaza lehet a köpködéssel vagy a megemésztett dologgal kapcsolatban,mert azt is olvastam,hogy a madarak,amik megeszik ezt a bogyót,az ürülékükkel szaporítják akárhova a rózsákat.De hogy miért kell a rózsamagnak megemésztődve vagy összerágva lennie!?
2012. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt elég jól leírja. Lényeg az, hogy a már érett csipkebogyót hidegnek kell érnie ültetés előtt (érdemes a rózsán hagyni addig, amíg biztos nem vagy benne, hogy már érett). Vagy rajtahagyod télire, és tavasszal szeded le, vagy leszeded róla éretten és tavaszig a hűtőben tárolod. Utána kiszeded a bogyóból a magokat, beáztatod estére, majd amelyik a pohár aljára lesüllyedt, az biztosan életképes.


A cikk leírja a rózsanemesítés folyamatát is, érdekes. vállalkozó kedvűeknek érdemes vele szórakozni.

2013. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!