Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elültethetem a rózsatöveket?

Elültethetem a rózsatöveket?

Figyelt kérdés
Van 4 rózsatövem (be van csomagolva a gyökerük) és sajnos nem volt alkalmam elültetni az ősszel, viszont, nagyon kihajtottak, elvermelni nem tudom, de azt sem szeretném, ha tönkre mennének. Ha holnap elültetem, és fől felkupacolom földel, beterítem faforgáccsal, akkor van valami esélye túlélni? Tearózsák..
2011. nov. 28. 20:14
 1/5 A kérdező kommentje:
*jól felkupacolom
2011. nov. 28. 20:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Most már ne bolygasd meg őket, hagyd hűvös, sötét helyen, és tavasszal ültess.
2011. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem lesz így bajuk? Nem szárad ki a gyökerük?

Hát jó, akkor már nem ültetem el.. remélem tavaszig kibírják! Köszönöm a segítséged!

2011. nov. 29. 11:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Amíg a talaj nem fagyott át, nyugodtan kiültetheted őket. Ne aggódj, ha rendesen felkupacolod a tövet, gond nélkül áttelel a szabadban. Úgyhogy, hajrá!
2011. dec. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én is ősszel szoktam újakat elültetni. jól fel kell kupacolni a földet körülötte. még azt a kis zöld száracskát 20-30 cm körüli szokott lenni, amit a tescóbóűl veszek. még azt is betemetem, tehát nem látszik ki. a gödröt 30-40 cm mélyet fél vödör vízzel szoktam még belocsolni, mielőtt betemetem a rózsát.
2015. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!