Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell a flamingó virágot...

Hogy kell a flamingó virágot gondozni, illetve mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Pontosan 1 hete vettünk egy cserepes flamingó virágot. Öntöttünk alá vizet, de nem sokat, mert nem akartuk, hogy tönkremenjen szegénykém. De, ami a lényeg és a legnagyobb gondom, hogy tegnap este észrevettem, hogy a levelei száradnak el illetve ma már gond nélkül kisebb erőfeszítés nélkül leszakadnak a leveik illetve szárai. Szóval totálisan letudom csupaszítani a növényt. Pedig meleg helyen van és mindig ha reggelre kihűl a szoba akkor maximum 15,5 fokra hűl ki, de mindennap be van gyújtva szóval a hőmérséklet jóval 19 fok fölött van ilyenkor. Lehetséges, hogy az árucsarnokban, ahol vettem a flamingót... eléggé hideg volt és lehetséges, hogy megfázott és most leheli ki kicsiny lelkét a drágám? Viccet félretéve valóban megfázhatott? Igaz sajnos a szobákban annyira sok fény nincs mivel kicsike ablakaink vannak, de igyekszem neki elég fényt adni - már amennyi tőlem kitelik.

Lehet, hogy az árucsarnok hőmérséklete is hozzájárult ahhoz, hogy pusztuló félben van a növényke? Illetve ha ilyen nagy a baj... még van remény, hogy helyre jöjjön? Ajándékba már nem tudom adni, de ha megtudom még gyógyítani akkor megtartanám.

Nagyon szépen a válaszokat!


2011. dec. 3. 10:12
 1/2 Elenaaa válasza:

A száraz levelek a kevés vízre utalnak, illetve párahiányra vagy magas hőmérsékletre.

Elsőre nézd meg a földjét! Száraz? Kapjon több vizet! Ha ez a probléma, akkor van esélye, de nem sok.

Kevés a pára? Permetezz köré (ezt 2-nak próbáld) és ha 1 héten belül ez sem segít, akkor hideg, és kileheli kicsiny lelkét. :(

A flamingónk nekünk közepesen van locsolva, nincs sok párája és 20-25 fok körül van tartva. Ha a tiéd tönkremegy, szerintem testhezállóbb növények neked (eddigi tapasztalataim szerint) :

Kávécserje

Amarillisz (gyönyörű növény)

Viaszvirág

Szobapáfrány


Ezek sokat tűrő, szép növények, és mindegyikük télen is tartható, illetve az amarilliszt direkt arra nemesítették, hogy novembertől áprilisig díszítse a lakást, de lényegében bármikor vásárolható.

Remélem, segítettem valamit! :)

2011. dec. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :) Aramilliszünk az van töménytelen mennyiségben :) Nagy Amarillisz tenyésztők vagyunk csak úgy látszik a Flamingó nem szereti a lakást :( Idáig nem változott semmit szóval... szerintem nem fogja túlélni... Köszönöm még egyszer :)
2011. dec. 8. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!