Kezdőoldal » Otthon » Kert » A vízóra-akna fedelét mivel...

A vízóra-akna fedelét mivel védjem, hogy biztosan ne fagyjon el?

Figyelt kérdés

A kertünkben van ez a vízóra-akna, kb. 2 méter mélyen van a vízóra. Előfordult egyszer, hogy apukám nem figyelt oda és elfagyott télen, kiömlött vagy 40 ezer forint értékű víz. Ezt szeretném megelőzni, de nem tudom, hogy mivel védjem, hogy egyáltalán egy nikecell darab elég-e ha ráterítem? Egyébként szakember engedte le a vizet a víkendházból és a vízóra aknát is felkészítette a télre.

Mit tanácsoltok?



2011. dec. 6. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Rongyot vagy szalmát szoktak rátekerni.
2011. dec. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekünk is két méter körüli mélyen van az akna és egy vasfedele van. Nem szokott elfagyni
2011. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gomzoli ***** válasza:

Azt a "szakembert" barátságosan meg kell kérdezni, hogy vállalja-e a felelősséget a szakszerű "felkészítésért". Utána pedig el kell zavarni.

Ha elég tágas az akna, akkor lehet készíteni nikecell-ből egy U alakú vályút, amit lefele fordítva a vízóra és a cső fölé lehet borítani. Egyébként nem értem, hogy tudott megfagyni 2 m mélyen, ha csukva volt az akna?

2011. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!