Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem mennek bele a...

Miért nem mennek bele a madarak az etetőbe? Hogy vegyem rá őket, hogy bemenjenek?

Figyelt kérdés

Eddig egy hordó tetőről kaptak enni a madarak egy oszlop tetején, de mivel mindenhol olvastam, hogy fedett cucc kell nekik, hát csináltam egy 5l-es ásványvizes palackból etetőd. De nem mennek bele. Ugyanott van, csak kb. 20cm-el lejebb van a "bejárata"

Kapnak máshol is enni, de ide egyszerűen nem találnak be :(

Mit tehetnék?

Köszönöm!


2011. dec. 6. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyél bele kaját. Aztán ha már kaja van benne, vágjál rá lyukat is, ahol be tudnak menni.

Bocs, de nem hagyhattam ki:)

Remélem sok szép kis madárka eszik majd benne!

2011. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudod "rávenni" őket. Te megadtad a lehetőséget, aztán vagy élnek vele, vagy nem.

Egyetlen élőlény sem kényszeríthető, hogy elfogadjon valami segítséget, amit nem szeretne.


Lehet, hogy egyszerűen idegenkednek tőle, eddig nem úgy nézett ki, a megszokottól eltérő dologtól pedig először megint csak minden élőlény húzódzkodik.


Idővel biztosan bemennek majd, vagy egyszerűen csináld vissza a korábbi állapotot, ha nagyon nem tetszik nekik.

2011. dec. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Belemennek majd nyugi! Pont most láttam én is hogy megtalálták az etetőt (nagy olajos flakon) és a cinkegolyókat is,amit majdnem 1 hete raktam ki.
2011. dec. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát, ma már szerencsére láttam egyet, aki a kis ágra repült, ami kiáll az etetőből. Remélem előbb utóbb tényleg belemennek.

Éhen halni nem fognak, mert máshol megtalálják a napraforgót :) Csak szerettem volna, ha "hagyományos", vízbiztos madáretetőből is csemegéznének!

Köszönöm a segítséget, remélem az idő tényleg mindent megold majd :)

2011. dec. 6. 13:08
 5/7 hell-ikon ***** válasza:
Előbb-utóbb biztos elfogadják, csak egy kis idő kell nekik. Nálam van kint szimpla tálcás etető, meg fára fellógatott palackos etető. Ez utóbbit még a cinegék is csak akkor használják, ha a tálcáról elfogyott a kaja vagy ha verebek miatt nem férnek oda. :D
2011. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nálunk is van, hogy a verebek miatt a cinkék nem tudnak enni. Ezért is gondoltam arra, hogy ez jó lesz :)

Meg a fellógatott napraforgó fejről csak a cinegék tudnak enni, a verebek bénák hozzá :)

2011. dec. 6. 15:23
 7/7 tetris ***** válasza:

Tavalyelőtt én is úgy jártam, hogy hiába tettem ki nekik ennivalót, nem jöttek a madarak. Állati csalódott voltam. A vége az lett, hogy a sok kölesmag csak szétszóródott, és kikelt nekem a madáretető alatt. Alig lehetett kiírtani.

De azért idén is tettem ki nekik jó sok ennivalót. Idén jöttek is! Úgy látszik a napraforgómagot jobban kedvelik.

2011. dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!