Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért hullik a leanderemnek a...

Miért hullik a leanderemnek a levele?

Figyelt kérdés

Sajnos csak bent tudom tárolni most örökltem nagyapámtól. Még nem tudom hogyan kell gondozni.

Eddig is meleg helyen volt télen, de ezt nem csinálta h hullik a levele. Segitsetek, létszives nekem nagyon fontos ez a virág. Ki fognak nőni ujra a levelei?


2011. dec. 16. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Több oka lehet:

- megfázott a szállításkor (ha mostanában vitted haza) és most azért

- eléggé víz- és fényigényes növény, öntözd rendszeresen

- kicsit olyan tipus, mint a fa: ahol vastagodik a törzse, szára, azon a helyen elkezdi ledobni a levelét, mert a kéreg-rész is növekszik

- télen egy kicsit aludni szokott (nem hajt olyan intenzíven), és ezért lehet, hogy mindezek együtt okozzák a levelek hullását.


Mindenesetre most figyelj oda, hogy kapjon annyi vizet, amitől alaposan átnedvesik a földje, majd egy kicsit hagy, pár nap, egy hét eltelte után locsold meg ismét, és térj át arra, hogy hetente, de nem túl sokat öntesz rá. Be kell, hogy álljon, az új környezet, az új átlag-hőmérsékletre. Majd megszokja.

2011. dec. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tél van ne a legmelegebb szobában tarsd a leghidegebben szinte mert ő ilyenkor pihen télen nem kell sokat locsolni!
2011. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!