Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi az a gyökereztető hormon?...

Mi az a gyökereztető hormon? Használhatok helyette az öntözéshez használt tápoldatot is, vagy az nagyon más?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyökereztető hormonként alfa-naftil ecetsavat meg béta-indolil-ecetsavat szoktak használni. Az első anyagot gyakrabban. Lehet vásárolni gazdaboltban, Hermészben. Incit a neve a keveréknek. Az utána következő szám a töménységre utal. Pl. Incit-5 a fél százalékos alfa-naftil-ecetsav (ezt rózsákohoz ajánlják), az Incit-8 0.8 százalékos (ezt fásszárúakhoz). Az Incit-K a "kombi", ebben a másik anyag is van.


Ezek az anyagok növényi hormonok és a gyökeresedést segítik elő dugványozáskor. Semmi közük a tápoldatokhoz.


A használatról megoszlanak a vélemények. Egyesek szerint sokkal több dugvány gyökeresedik meg, ha használja, más szerint meg nélküle is meggyökeresedik neki minden.


Én a harmadik vagyok, nekem eddig se vele, se nélküle nem gyökeresedett meg egyetlen dugványom sem.

2011. dec. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Allitolag a fahej is jo a gyokerezteteshezgyokerezteteshez.Ki fogom probalni.
2017. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!