Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért szokás mostanában...

Miért szokás mostanában gyökeres fenyőfát venni?

Figyelt kérdés
Azt hiszik ezzel környezettudatosak, pedig nem. A fenyő az egyik legkényesebb fa, a kiültetett fenyők 90% hamar kipusztul, ami már csak abból is látszik, hogy Budapest körül nem nő évről évre a fenyőrengetegek nagysága.
2011. dec. 17. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Van amikor anyagi okai is vannak, mert szokott visszaváltási akció is lenni, amikor a megvásárolt gyökeres fát 100-1500 Ft levonásával visszaveszik. Bár szerintem azok közül se sok éli túl a meleg szobából a téli fagyba kerülés okozta sokkot!


A többiekre meg hat az agymosás, én is vettem már gyökeres fenyőt amit kiültettem. Mondanom se kell, hogy elpusztult. Amikor kivettem a földből láttam, hogy alig volt gyökere. Nem volt fél vödörnyi földlabda rajta, gyökérzet meg alig!

:(


Még egy adalék: a karácsonyfának való fenyőt kimondottan erre termelik, ha egyszer csak senki nem veszi meg, akkor fél Vas, és Zala megye éhen fog halni!

2011. dec. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

:) Szerintem ez nem mostanában lett divat.

Azon emberek, akik gyökeresen veszik, többnyire évek óta úgy veszik. Legalábbis itt vidéken, az én ismerőseim mind tízen éve így veszik a fenyőket. Mi eddig kb 10 fenyőt vettünk így. Ebből 8-at még mikor anyukámékkal éltem, és kettőt pedig már a férjemmel.. Mind ki lett ültetve, és mind megmaradt. Gyönyörű hatalmas fenyőkké nőttek, dús lombúak, és néha félek is, hogy nehogy valaki kivágja őket a porta elől, mert annyira szépek, és egészségesek.


Egyébként, ha jó helyről szerzed be a gyökeres fenyőt, és ültetéskor rendesen beiszapolod, akkor biztos megmarad. :)

2011. dec. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mármint, a kivágást arra értettem, hogy nehogy valaki kivágja őket karácsonyi fának. Ugyanis, sajnos mostanában a fenyők kivágása (lopása) a porták elől és egyéb helyekről nagyon "menő" lett.
2011. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hol veszed.

Mi kertészetben vettünk eddig kétszer, mindkettő megvan évek óta a kertben.

Persze nem veszünk minden évben gyökeres fát, mi sem akarunk fenyőerdőt a kertbe, de egy-kettő még elfér.

2011. dec. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hell-ikon ***** válasza:

Szerintem inkább az ár, mint a környezettudatosság az ami közrejátszik ebben.

(Persze az már más kérdés, ha előbbi hatással van alapból az utóbbira is)


Pl.: ha a pillepalackok is visszaválthatóak lennének, akkor nyilván több ember váltaná vissza, mint amennyi nem, így csökkenhetne a folyópartokon meg egyéb helyeken eldobált palackok száma is.

2011. dec. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
pedig igenis környezetbarátok... Azok nem környezetbarátok akik kivágják/olyat vesznek aminek már nincs gyökere, hanem csak maga a fa.. És karácsony után a (tegyük fel,hogy 10 éve növő fa) megy az utcára, vagy akár gyújtósnak.. Ezért jobb ha műfenyőt vesznek az emberek, vagy aki el tudja ültetni a fát, az meg vegyen gyökeres(élő) fát.. Én minden évben élőt veszek, és január 18-a fele kiviszem a garázsba, és miután kicsit enyhült a levegő elkezdem kiszoktatni, majd elültetem.. Eddig nekem mindegyik megmaradt és rengeteget nőtt.
2011. dec. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!