Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokás mostanában...

Miért szokás mostanában mindenkinek mindenhol bunkónak lenni?

Figyelt kérdés
Bemegyek egy boltba, köszönök, nem köszön vissza az eladó. Ha segítséget szeretnék kérni, vágják a pofákat. Elmegyek edzőterembe, ott is szinte könyörögni kell azért, hogy odaadják az öltözőszekrény kulcsát. Telefont akartam venni, ott is ígérgettek mindent, hogy megrendeljem, amit aztán persze nem tartottak be és még bocsánatot sem kértek. MIÉRT BUNKÓ MINDENKI??? Máshol is? Ti észrevettétek? Vagy a másik (bocs, de a bunkó) oldalhoz tartoztok? Ha igen, akkor MIÉRT???
2010. jan. 26. 21:47
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Ne is mondd,újabban nem lehet ide sem beírni olyan kérdést,legyen az intim,vagy mindennapos,hogy ne érkezne rá bunkó válasz. Ezt én sem értem,miért fáj annyira az embereknek a kedvesség? Például a boltban is azt várja el az ember,ha bemegy,kedvesen fogadják,hiszen azért van fizetve,hogy te elégedett légy. Én emiatt már csomó helyre nem is járok.
2010. jan. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen meg tudom erősíteni ezt a tapasztalatot különösen annak alapján, hogy én már nem otthon élek, csak időnként látogatok haza, és teljesen ledöbbenek azon, hogy hogy lehetséges ez. Más országokban az emberek együttműködnek, segítik egymást, örülnek, ha másokkal lehetnek, és boldogok, pozitívan gondolkodnak. Magyarországon meg ez a folytonos gyanakvás, ellenségeskedés, veszekedés, sőt verekedés a semmin. Szinte naponta látom, hogy leáll két autós és üvöltözik a nagy semmin. Más országokban meg a kutya se foglalkozik azzal, hogy jaj, most engem megsértettek, de megtorlom ám itt azonnal! Megyek tovább, és kész. És minden téren ez van. Magyarország egyre ijesztőbb és lakhatatlanabb hely.
2010. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

ANYÁDÉR'!


(csak vicceltem, bocs :Đ)

2010. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Magyarország normális ember számára lassan lakhatatlan, el kel innen költözni. Pozitív változás nem várható, sőt...!
2010. jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én is így látom.
2010. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A magyar ember régen ilyen volt: Megdöglött az én tehenem? Dögöljön meg a szomszédé is. A mai magyar ember: Megdöglött az én tehenem? Dögöljön meg a szomszédé is + maga a szomszéd is dögöljön meg!

Szomorú, de sajnos ez van. Az emberekben zsigeri gyűlölet és irigység van egymás iránt.

2010. jan. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem ezt tapasztalom. Velem általában kedvesek az emberek, és normálisan kiszolgálnak. Különösebb problémám ilyen szempontból nincs. Persze van egy-két ilyen ember, de az nem csak nálunk, hanem külföldön is tapasztalható.


Szerintem az ember általában mindig azt kapja, amit ő nyújt. Felmerült már az, hogy esetleg benned lehet a hiba? Gondolkodtál már ezen?

Először önmagadat nézd meg (kívül-belül), és majd ha magadat értékelted, utána keress a másik szemében szálkát.



És hogy adjunk a humornak is:

Próbálj papírzacskót húzni a fejedre. Hátha úgy kedvesebbek lesznek hozzád. ;)

2010. jan. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik, te a másik oldalhoz tartozol :-DD

A többieknek: akkor nemcsak én vagyok így vele, tényleg egyre sz@rabb hely ez az ország. :-/

2010. jan. 26. 22:14
 9/21 A kérdező kommentje:

második 22:14- esnek: nem, mert én pl bemegyek egy boltba és ÉN köszönök, az eladó nem köszön VISSZA. Azt még véletlenül sem várom el, hogy Ő köszönjön elsőnek, vagy odajöjjön megkérdezni, hogy mit akarok... ha zavarni merem egy kérdéssel, akkor vagy rávágja, hogy "az nincs", amikor LÁTOM, hogy van, vagy sóhajtozik és a szemét forgatja...

mindegy, lehet bennem van a hiba. De én azért (komolyan) általában kedves vagyok, mosolygok. Persze már le akarok szokni róla...

2010. jan. 26. 22:18
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Régen ez nem volt így. Én ezt a hatalmas negatív hozzáállást kb 4-6 éve tapasztalom.
2010. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!